Na wiosnę skusiły nas dworskie klimaty w położonym w małej wsi Mystkowo zabytkowym obiekcie. Ciekawie zapowiadająca się oferta konferencyjna, zielone otoczenie, atrakcje zarówno zimą, jak i latem, to może przyciągnąć uwagę organizatorów wydarzeń poszukujących przestrzeni w województwie mazowieckim.

Lokalizacja i dojazd

Uroki wiejskiego otoczenia

Trzygwiazdkowy Dwór w Mystkowie oddalony jest ok. 80 km od stolicy, co oznacza 45–50 min jazdy trasą E7 Warszawa–Gdańsk. Mniej więcej kilometr przed obiektem przy drodze ustawiona jest tablica wskazująca drogę do niego. Od najbliższego przystanku PKS Dwór dzieli 1000 m. Niecałe 50 km (ok. 30 min) do pokonania będą mieli goście, którzy zdecydują się na podróż pociągiem do Ciechanowa lub samolotem na lotnisko Warszawa–Modlin. Na miejscu do dyspozycji zmotoryzowanych gości oddany jest bezpłatny i monitorowany parking na 60 miejsc, położony ok. 30 m od obiektu.

Do Dworu w Mystkowie przynależy 10 ha zielonego terenu, wraz z ogrodem i stawem. Można tu odbywać spacery wśród drzew lub wędkować. Dzięki usytuowaniu z dala od zgiełku miasta, uczestnicy imprez organizowanych w Dworze Mystkowo mogą liczyć na spokój, a także dogodne warunki do pracy i relaksu po niej. Można też być pewnym malowniczego widoku z hotelowego okna.

Wygląd

Odrestaurowany z dbałością o każdy szczegół

Historia Dworu w Mystkowie sięga 1921 roku, gdy został postawiony na fundamentach starego, rozebranego wcześniej, drewnianego dworu modrzewiowego, którego wcześniejszymi właścicielami były rody Mystkowskich i Żółtowskich. Był również siedzibą rodu Staniszewskich i rodzinnym domem Pierwszego Starosty Gdyni – Władysława Staniszewskiego. Gdy Gdynia otrzymała prawa miejskie w 1926 roku, został on powołany na to stanowisko i w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju tego bardzo istotnego w tym okresie dla Polski miasta. Podczas Drugiej Wojny Światowej obiekt był siedzibą żandarmerii niemieckiej. Po wojnie niszczał, aż do 2002 roku, gdy znalazł się w rękach nowych właścicieli, którzy dostrzegli potencjał w nim drzemiący i podjęli żmudną pracę nad jego odrestaurowaniem. Udało się przywrócić mu pierwotny blask. Odtworzono wszystkie elementy elewacji budynku, kunsztownej sztukaterii i wyposażenia wnętrz. Nie zapomniano o historycznym parku, okalającym Dwór, a także zachowaniu oryginalnego pokrycia dachowego. Za opiekę nad zabytkami właściciele Dworu w Mystkowie otrzymali w 2008 roku srebrną odznakę od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Styl dworkowy, czerpiący inspirację ze szlacheckiego dworu polskiego, jest widoczny w architekturze obiektu – to dwukondygnacyjny budynek z gankiem, z kolumnowym portykiem, wspartym na dwóch kolumnach oraz białymi tynkowanymi ścianami. Przed wejściem rozpościera się piękny, zadbany teren z żywopłotem i stylizowanymi latarniami.

Poza Dworem pokoje i sale konferencyjne znajdują się również w usytuowanym obok trzykondygnacyjnym Pałacu.

Sale konferencyjne

Elegancko i stylowo

W zabytkowym budynku Dworu na parterze znajdują się dwie sale konferencyjne, przystosowane do spotkań w mniejszym gronie. Pierwsza, Gabinet Starosty, o powierzchni 30 mkw. może posłużyć jako miejsce szkoleń dla małej grupy do 30 osób w układzie teatralnym. Druga, Gabinet Kominkowy, o tej samej powierzchni, sprawdzi się podczas organizacji spotkań biznesowych dla maksymalnie 15 uczestników. Obie przestrzenie są eleganckie, widne, wyposażone w zabytkowe meble. W Gabinecie Starosty dominuje ciemna czerwień, brązy, na drewnianym parkiecie położony jest dywan, prawdziwą ozdobą jest biały kominek. Gabinet Kominkowy to wygodna przestrzeń o ścianach o ciepłej, żółtej barwie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej sali, i tu na parkiecie położony jest duży, wzorzysty dywan. Goście mogą rozsiąść się w wygodnych fotelach. Na życzenie organizatorzy spotkań skorzystają z wyposażenia multimedialnego: odtwarzacza DVD, rzutnika slajdów, ekranu, nagłośnienia stacjonarnego oraz mikrofonu, projektora, sprzętu video/dvd. Możliwe jest również zaciemnienie sal.

Dwie większe sale konferencyjne mieszczą się z kolei w drugim budynku, Pałacu. Mniejsza z przestrzeni, Sala Rycerska, o powierzchni 120 mkw. znajduje się w podziemiach. Powierzchnia taka zapewnia komfortowe warunki podczas spotkania na 70 osób w układzie teatralnym. To oryginalna przestrzeń utrzymana w zamkowym stylu, o niewysokim łukowym stropie z czerwonej cegły, z kolumnami i małymi oknami. Większa z sal, Kolumnowa, o powierzchni 170 mkw., znajduje się na parterze budynku. Pomieści 170 uczestników w ustawieniu teatralnym. Sala jest przestronna, czego nie ograniczają kolumny, a dzięki dużym oknom i białym ścianom, bardzo widna. Pozostawia dużo możliwości ustawienia konferencyjnego stołu. Klimatu dodaje sztukateria oraz duża kryształowa lampa. Z Sali Kolumnowej można bezpośrednio wyjść na tzw. Słoneczny Taras. Sala Kolumnowa pełni również funkcję sali restauracyjnej. Obie przestrzenie pałacowe są klimatyzowane i z wyposażeniem multimedialnym jak w przypadku gabinetów.

Pokoje

Komfortowy wypoczynek z widokiem na park

Podobnie jak sale konferencyjne, również i pokoje rozlokowane są w dwóch budynkach. W Dworze  możemy zarezerwować 4 dwuosobowe pokoje typu de luxe, zaś w Pałacu 27 dwuosobowych pokoi. Pokoje w zabytkowym obiekcie znajdują się na wysokim poddaszu, z okien rozpościera się widok na park i staw. Dominuje drewno, meble podtrzymują dworkowy styl hotelu, a wzrok przyciąga duże małżeńskie łóżko w kwiecisty wzór. Z kolei 3 apartamenty znajdują się w wieży Pałacu. Poza TV wyposażenie obejmuje lodówkę, minibar, telefon i sejf. Jest to jednak nieco skromniejsza – pod względem aranżacji wnętrz – propozycja w porównaniu do pokoi we Dworze. Pokoje typu standard, również rozlokowane w Pałacu, to prostsze, jasne i czyste przestrzenie z dwoma jednoosobowymi łóżkami, zapewniające komfortowy odpoczynek. Ich dużym atutem jest widok z okien na park.  We wszystkich pokojach można korzystać z bezprzewodowego Internetu i satelitarnej TV. 

Restauracje i bary

Gratka dla wielbicieli kuchni myśliwskiej

Goście Dworu Mystkowo mogą się udać do jednej z dwóch hotelowych restauracji, które znajdują się w budynku Pałacu. Funkcję pierwszej pełni wspomniana Sala Kominkowa, do drugiej zaś należy zejść do podziemi i winiarni. Szef kuchni zaserwuje nam tu dania z kuchni staropolskiej oraz myśliwskiej, a jego specjalnością są: kaczka po staropolsku i dworski forszmak z jelenia.

Atrakcje i usługi

Rozrywka przez cały rok

Tu na nudę nie ma czasu. Otoczenie Dworu zachęca do odbywania spacerów, stawy – do wędkowania, ogród nad stawem – do urządzenia grilla bądź ogniska dla uczestników warsztatów lub konferencji. Można także zorganizować spływ kajakami rzeką Wkrą, przejażdżki bryczkami po okolicy, a gdy na zewnątrz tęgie mrozy – kulig czy grzaniec przy ognisku. Ponieważ obiekt nie posiada własnej strefy SPA, może – na życzenie gości – zorganizować kącik kosmetyczny typu miniSPA. Zamkowe wnętrza idealnie sprawdzą się z kolei podczas biesiad staropolskich i pieczeniu prosiaka na dziedzińcu. Swoich pracowników można też zaprosić na pokazy walk rycerskich.

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Piękne, dworskie wnętrza, które z dużą dbałością zostały odrestaurowane przez właścicieli. Spokojna lokalizacja, zielone otoczenie. Obiekt nie przyjmuje klientów indywidualnych.

Opinia serwisu konferencje.pl:

Dwór Mystkowo z pewnością będzie interesującą propozycją zarówno dla osób szukających miejsca blisko stolicy na kameralne spotkanie biznesowe w nietuzinkowym wnętrzu, jak i organizatorów większych wydarzeń. Na miejscu zapewnione jest wszystko, co potrzebne: w pełni wyposażone sale, wygodne pokoje z widokiem na park, restauracje z ciekawą kartą dań. Daje to również możliwość zorganizowania pobytów tematycznych w stylu biesiadnym czy rycerskim. Personel obiektu na życzenie zorganizuje zajęcia team building.