Hotel Krasicki z myślą o osobach aktywnych zawodowo oraz specjalnie dla zabieganych planistów spotkań przygotował szeroką ofertę usług konferencyjnych, tak by możliwie najbardziej ułatwić organizację każdego spotkania, które planowane jest w zabytkowym zamku.

Mając świadomość jak dynamicznie rozwija się rynek branży MICE, usług dla biznesu, Hotel Krasicki wyszedł naprzeciw tym potrzebom, tworząc szeroką infrastrukturę profesjonalnych usług konferencyjnych i okołokonferencyjnych.

Hotel Krasicki, usytuowany w sercu Lidzbarka Warmińskiego, stanowi historyczne przedzamcze rezydencji Biskupów Warmińskich. To tam spotykali się wielcy przywódcy z Polski i Europy.

Ten historyczny obiekt posiada 7 nowoczesnych, klimatyzowanych sal konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, które pomieszczą od 25 do 500 osób. Sale posiadają m.in. łącze internetowe oraz  możliwość tłumaczeń symultanicznych. W hotelu możliwa jest również organizacja wideokonferencji.

Do dyspozycji gości hotel udostępnia 250 miejsc noclegowych w 122 pokojach. Wytworne pokoje i apartamenty z gotyckiej i barokowej części hotelu stylistyką nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu.

Hotel Krasicki oferuje również szeroki wachlarz imprez integracyjnych, rekreacyjnych i wieczornych. Samo usytuowanie obiektu: z jednej strony bliskość centrum Lidzbarka Warmińskiego, a z drugiej bogato urozmaicony teren sprawia, że każdy z gości spędzi  ciekawie czas, według własnego upodobania.

Hotel posiada własne obserwatorium astronomiczne z profesjonalnymi teleskopami. Krasicki współpracuje z lokalnymi astronomami, którzy przeprowadzają specjalne seanse dla grup, nawet wtedy, kiedy nie ma odpowiedniej pogody. Dosyć oryginalnym miejscem na przeprowadzenie seansu jest tajemniczy „Kamienny Krąg” usytuowany 500 m od hotelu.

Goście hotelu korzystać mogą też z Biblioteki Cafe. Wśród pozostałych udogodnień wymienić można również Taras Widokowy na wieży a także strefę SPA Wellness, znajdującą się w przyziemiu.

Historyczna przeszłość obiektu wraz z terenem okalającym Hotel stwarza okazję organizacji ciekawych scenariuszy integracyjnych i tzw. Questingów – gier miejskich połączonych ze zwiedzaniem przedzamcza czy Lidzbarka Warmińskiego. Osoby, które chciałyby nieco bliżej poznać dawne dzieje mogą skorzystać z udziału z zorganizowanej wycieczce do zamkowego Muzeum Warmińskiego – Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Dla osób i grup chcących uczestniczyć w extremalnych atrakcjach hotel proponuje zorganizowanie na położonym niecałe 3 km od hotelu, torze motocrossowym czy poligonie wojskowym, atrakcji motoryzacyjnych: pojazdów buggy, quadów, poduszkowców, samochodów terenowych itp. Urozmaicony teren wokół Lidzbarka sprawia, że istnieje możliwość przeprowadzenie manewrów militarnych i zabaw linowych.

Do rozrywek oferowanych przez hotel zaliczyć można także Rejsy Gondolami wzdłuż malowniczo położonej rzeki Łyny.

źródło: http://www.hotelkrasicki.pl