Trzygwiazdkowy hotel Sarmata zajmuje w Sandomierzu miejsce wyjątkowe. Ponieważ został odbudowany na fundamentach lub obrysach budynków zabytkowego zespołu dworskiego Strużyńskich z 1861 r. każda wizyta w hotelu to okazja, by poczuć klimat XIX-wiecznych wnętrz. To nowoczesny kompleks w zabytkowych murach, który zapewnia niezapomniane wrażenia zarówno gościom, jak i uczestnikom konferencji czy spotkań biznesowych.

Lokalizacja hotelu Sarmata łączy funkcjonalność – obiekt jest w centrum miasta – z ciszą i izolacją, bo otacza go teren zielony. Składa się z trzech budynków: hotelu, dworku oraz oficyny. Swoją architekturą wprowadza w klimat zabytkowego, tajemniczego Sandomierza i jego 1000-letniej historii.  

Perła województwa świętokrzyskiego zaprasza na konferencje

Hotel Sarmata dysponuje salą bankietowo-konferencyjną o powierzchni 310 mkw., która znajduje się w przyziemiu hotelu. Sala wyposażona jest w ekran, nagłośnienie, mikrofony, mównicę oraz klimatyzację. Istnieje możliwość całkowitego zaciemnienia sali oraz skorzystania ze światła dziennego. W sali znajdują się kolumny. Na poddaszu hotelu znajduje się sala VIP o powierzchni 160 mkw., która również ma pełne wyposażenie audio-wideo. Przestrzeń konferencyjna w hotelu Sarmata to także cztery apartamenty dworskie, winiarnia oraz restauracja. Restauracja znajduje się na parterze budynku i zajmuje 150 mkw. Winiarnia natomiast zlokalizowana jest poniżej restauracji w przyziemiu hotelu i zajmuje 125 mkw. Każde z tych pomieszczeń ma odpowiednie nagłośnienie do organizacji szkoleń, konferencji i eventów. Ponadto, hotel dysponuje mobilnym sprzętem audiowizualnym: rzutnikami, flipchartami, ekranami do projekcji przednich i tylnych oraz rozdzielaczami sygnału VGA. Obiekt ma również strzeżony parking.

 

Odpoczynek po konferencji - uczta dla duszy i ciała

Hotel Sarmata oferuje swoim gościom 50 pokoi i 7 apartamentów, które łącznie pomieszczą 105 osób. Każdy z pokoi i apartamentów wyposażony jest w łazienkę, dostęp do Internetu oraz telewizor. Jednak to nie ich wyposażenie najbardziej przykuwa uwagę. Największe wrażenie robi wystrój wnętrz – obrazy, tapety, dodatki z największą szczegółowością oddają realia wnętrz minionych czasów. Wyjątkowe w hotelu Sarmata jest również to, że w tych dostojnych zabytkowych wnętrzach możemy także skorzystać z niemałej oferty rekreacyjnej obiektu, np. spróbować regionalnego wina (hotel współpracuje z trzema winnicami z okolic Sandomierza), podziwiać pokazy walk barokowych i średniowiecznych, tańców dawnych oraz spektakle Teatru Ognia czy uczestniczyć w pikniku historycznym. Co może szczególnie zainteresować organizatorów konferencji to oferta wycieczek objazdowych po winnicach dla grup - ich zwiedzanie, degustację win z udziałem winiarza, a nawet kurs szkoleniowy!

Relaks w hotelu Sarmata to nie tylko uczta dla duszy, ale również ciała. W hotelu znajduje się restauracja serwująca potrawy z kuchni staropolskiej i regionalnej, z widokiem na park, a w ramach strefy spa można skorzystać z jacuzzi, masażu oraz sauny.