W grudniu 2013 r. Hotel Patria w Wiśle dołączył do rodziny hoteli Mercure. Funkcjonujący obecnie pod nazwą Mercure Wisla Patria obiekt oddaje do dyspozycji organizatorów spotkań dwie sale konferencyjne.

Mercure Wisła Patria to już dziewiętnasty obiekt marki Mercure w Polsce. Hotel rozpoczyna działalność na podstawie umowy franczyzowej z Grupą Hotelową Orbis. - Niewątpliwym, wyróżniającym nasz trzygwiazdkowy obiekt atutem jest położenie - mówi Magdalena Fryc, właścicielka hotelu. - Z jednej strony niewielka, bo zaledwie dwukilometrowa odległość do samego centrum Wisły, z drugiej najbliższe sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury złożonej z licznych szlaków turystycznych, tras rowerowych i profesjonalnych tras narciarskich dających gwarancję doskonałego wypoczynku i relaksu. Mercure Wisła Patria, to także doskonałe miejsce dla klientów biznesowych. Posiadamy rozwinięte zaplecze konferencyjne umożliwiające organizację dowolnych spotkań - dodaje Magdalena Fryc.

Sale konferencyjne w Wiśle

Hotel w Wiśle z myślą o klientach biznesowych przygotował do ich potrzeb dwie klimatyzowane sale konferencyjne, z dostępem do internetu, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audio i wideo. Większa z nich mieści do 120 osób i ma własne zaplecze gastronomiczne. Mniejsza przeznaczona jest do organizacji kameralnych spotkań i szkoleń – może pomieścić do 10 osób. Hotel Mercure Wisła Patria organizuje również zajęcia integracyjne, np. gry terenowe, loty na paralotni czy góralskie biesiady. 

Na uczestników odbywających się w hotelu spotkań czekają 42 pokoje jedno- i dwuosobowe, a w nich 100 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje posiadają bezpłatny dostęp do internetu. Relaks zapewnia gościom sauna fińska oraz łaźnia parowa, mogą oni także korzystać z gabinetu masażu oraz jacuzzi. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, jak choćby plac zabaw i klub Małpi Gaj. Dzieci do 3 roku życia mogą mieszkać w hotelu za darmo. Restauracja hotelu Mercure Wisła Patria oferuje bogaty wybór dań kuchni lokalnej, polskiej i międzynarodowej. Wśród tutejszych specjałów znajdziemy m.in. śledzia po wiślańsku, grillowane sery górskie czy pstrąga z pieca.