Już 1 kwietnia 2013 r. w zabytkowym krzyżackim zamku w miejscowości Gniew zostanie oddana do użytku nowa i nieco przerażająca atrakcja. Będzie nią Sala Męczennicy, czyli miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. 

W mrocznych, zadymionych i klimatycznie oświetlonych salach piwnicznych północnego skrzydła Zamku będzie można zapoznać się z najbardziej okrutnymi, stosowanymi dawniej narzędziami tortur. Łoże Madejowe, Łamacz kciuków czy Fotel Czarownic to tylko niektóre ze zgromadzonych w tym pomieszczeniu eksponatów. Nastroju grozy dopełni mrożąca krew w żyłach ścieżka dźwiękowa i specjalnie przygotowane efekty specjalne. Zwieńczeniem całości będzie możliwość zwiedzania po raz pierwszy Donżonu, czyli wieży ostatniej obrony podczas oblężenia Zamku.

Zamek Gniew specjalizuje się w organizacji konferencji, szkoleń, warsztatów, spotkań firmowych i imprez okolicznościowych. W obiekcie znajduje się 6 wielofunkcyjnych sal wyposażonych w rzutnik multimedialny, nagłośnienie, flipchart, ksero oraz bezprzewodowy dostęp do internetu. Ponadto zamek posiada ogrzewany dziedziniec o powierzchni 450 metrów kwadratowych i wysokości 21 metrów (posiadający 400 miejsc w układzie teatralnym) na którym konferencje, bankiety, koncerty, wystawy i spektakle teatralne mogą być organizowane przez cały rok. Obsługa obiektu dba o przerwy kawowe i zaplecze cateringowe odbywających się w nim wydarzeń. Do dyspozycji uczestników konferencji pozostaje 250 miejsc noclegowych w 96 pokojach dla gości, a także restauracja, ośrodek spa, kręgielnia i basen.