1 października 2014 r. pierwszych gości przyjmie nowy hotel we Wrocławiu. Pojawi się w nim nowoczesne centrum konferencyjne z ośmioma salami o łącznej powierzchni ponad 1,6 tys. mkw.

Wrocławski hotel sieci Ibis będzie częścią Silver Tower Center - nowoczesnego kompleksu, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP, przy Placu Konstytucji 3 Maja. Budynek zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową składa się z dwóch segmentów: części wysokiej z 14 kondygnacjami użytkowymi, mieszczącymi biura, oraz niższej, sześciokondygnacyjnej, z lokalami handlowymi, usługowymi oraz wspomnianym już hotelem. Łącznie obiekt będzie miał ponad 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Jedyne centrum konferencyjne we Wrocławiu z dedykowaną kuchnią

Centrum konferencyjne hotelu ibis Styles Wrocław Centrum zajmie powierzchnię ponad 1,6 tys. mkw. Złoży się na nie 8 klimatyzowanych sal, z których największa będzie miała 450 mkw. Pomieszczenia konferencyjne zostaną wyposażone w urządzenia do organizacji spotkań, konferencji i imprez oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Znajdujące się przed salami foyer o powierzchni 240 mkw. oraz osobna kuchnia umożliwią zorganizowanie konferencji z cateringiem.

Konferencje w baśniowym klimacie

Obecnie w centrum konferencyjnym kładziona jest wykładzina ze specjalnym wzorem nawiązującym do geometrycznych układów, typowych dla iluzji optycznych. To jeden z elementów inspirowanych baśniowym światem Lewisa Carrolla, autora "Alicji w krainie czarów". W podobnym klimacie urządzone zostaną 133 hotelowe pokoje, które znajdą się na wyższych piętrach obiektu. - Pokoje są już w większości wyposażone, czekamy jeszcze na elementy wyposażenia części publicznych - mówi Anna Wierus, dyrektor hotelu ibis Styles Wrocław Centrum. - Obecnie koncentrujemy się na kompletowaniu zespołu i działaniach sprzedażowych - dodaje.