W Centrum Kongresowym ICE Kraków mają miejsce ostatnie prace wykończeniowe. Trwa montaż wind i systemów zabezpieczeń, montowane jest też oświetlenie i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Oddanie obiektu do użytku nastąpi już za trzy miesiące.

Budowa kompleksu ma zakończyć się w połowie sierpnia 2014 r. Gmach zostanie oddany do użytku do końca września, po otrzymaniu stosownych decyzji odbiorowych. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, będzie zaplanowany na 16 października 2014 r. koncert, podczas którego zostanie wykonany premierowy utwór wokalno-instrumentalny przygotowany przez Zbigniewa Preisnera.

Prestiżowy obiekt na konferencje i kongresy w Krakowie

Centrum Kongresowe ICE Kraków ma być obiektem spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. W gmachu będzie można organizować wydarzenia z udziałem ponad 2 tys. gości. Sala Audytoryjna  umożliwi organizację imprez o różnej skali: od koncertów symfonicznych poprzez spektakle muzyczne i baletowe, aż po kongresy. Druga co do wielkości, Sala Teatralna – na 600 miejsc – będzie miała składaną trybunę, co pozwoli na zwiększenie powierzchni podłogi w przypadku wykorzystania jej na bankiety czy wystawy. W Centrum znajdzie się też Sala Kameralna dla 400-osobowej widowni, z możliwością podziału na dwie sale po 200 miejsc. Ponadto obiekt będzie dysponować zespołem sal konferencyjnych z regulowanymi przesuwnymi ściankami, przeszklonym trzypoziomowym foyer z widokiem na Wawel, wielofunkcyjną salą wystawową i powierzchniami pomocniczymi.

Za projekt Centrum Kongresowego ICE Kraków odpowiedzialne są pracownie Ingarden Ewy Architekci i Arata Isozaki Associates. Całkowity koszt trwającej od jesieni 2010 r. budowy obiektu to 360 mln złotych, z czego nieco ponad 80 mln złotych stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.