1 września 2014 r. ruszyła sprzedaż biletów na "Koncert 2014. Tu i teraz." - pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym. Otwarcie obiektu to jednak nie tylko koncert - inauguracja działalności placówki potrwa aż cztery dni.

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października 2014 r. zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert, podczas którego zostanie zaprezentowana kompozycja wokalno-instrumentalna Zbigniewa Preisnera, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów. Kolejnym punktem inauguracji będą Dni Otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Wydarzeniem specjalnym, które zaplanowano na 18 października 2014 r. będzie zaś wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre - Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý, którzy opowiedzą o koncepcji budynku oraz zastosowanych w nim rozwiązaniach architektonicznych. Dzień później, 19 października, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.

Zaproszenie do Krakowa

- Otwarcie obiektu tej klasy zasługuje na specjalną oprawę. ICE Kraków Congress Centre to jedno z najbardziej prestiżowych centrów konferencyjnych w tej części Europy - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. - Właśnie dlatego inauguracja działalności również musi być wyjątkowa. Chcemy, by ICE Kraków Congress Centre żyło niemal przez 365 dni w roku. Tak duża inwestycja oraz doskonały pod względem funkcjonalnym i wizualnym budynek zasługuje na to, by działo się w nim jak najwięcej. Mam nadzieję, że wraz z zespołem Centrum Kongresowego spotkamy się z Państwem na inauguracji działalności ICE Kraków już w drugiej połowie października - dodaje Izabela Helbin.

Nowoczesne centrum na kongresy i konferencje

Centrum Kongresowe ICE Kraków ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów kongresowych w Europie, w którym będzie można organizować różnorodne wydarzenia. W Sali Audytoryjnej będa odbywały się koncerty symfoniczne, spektakle muzyczne oraz konferencje i kongresy z udziałem nawet 2 tysięcy widzów. Drugie pod względem wielkości pomieszczenie, którym będzie Sala Teatralna na 600 widzów, została wyposażona w składaną trybunę. W obiekcie znajdzie się również mieszcząca do 400 osób Sala Kameralna, którą będzie można podzielić na dwie sale mieszczące po 200 gości. Ponadto w kompleksie znajdą się sale konferencyjne z systemem ścian modułowych, trzypoziomowe foyer, salą wystawowa oraz pomieszczenia pomocnicze.