Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

ICE Kraków Centrum Kongresowe

Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
www.icekrakow.pl

Skontaktuj się z obiektem

Ryszard Strojnowski New Business Manager 12 61...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
ICE Kraków Centrum Kongresowe

To będzie największe centrum kongresowe w Małopolsce

Data aktualności: 10-05-2013

 • To będzie największe centrum kongresowe w Małopolsce - ICE Kraków Centrum Kongresowe
  Budowa Centrum Kongresowego ICE w Krakowie to obecnie największa inwestycja realizowana przez władze tego miasta. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę dojazdu do powstającego obiektu.
   
   
   
   
   
   
   
  Zakres robót polega m.in. na budowie i rozbudowie układu ulic na długości ponad 1000 metrów. Powstać mają miejsca postojowe dla samochodów osobowych, autobusów, mikrobusów oraz wozów transmisyjnych. Przy okazji przebudowane zostaną sieci podziemne. Wykonawca będzie miał też za zadania zadbać o zieleń i małą architekturę.Jeśli nie będzie problemów formalnych, wykonawca powinien być znany pod koniec maja 2013 r. Planowany termin zakończenia przebudowy infrastruktury drogowej to lipiec 2014 roku. 
   
  Zgodnie z planami Centrum Kongresowe zostanie oddane do użytku jesienią 2014 r. Przedstawiciele władz miasta zapowiadają, że będzie to pierwszy zbudowany z takim rozmachem obiekt w Polsce, który umożliwi organizowanie kongresów, koncertów, spektakli i wystaw. Największa sala audytoryjna z estradą pomieści do 2 tys. osób na widowni. Mniejsze sale kongresowe będą miały 600 i 300 miejsc. Powstanie także zespół mniejszych sal konferencyjnych, sala wystawowa, parking podziemny na około 350 samochodów oraz zaplecze gastronomiczne. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 37 tys. metrów kwadratowych będzie miał przeszklone foyer z widokiem na Wawel i Skałkę oraz falisty, opadający w stronę Wisły dach. Częściowo przejrzysta elewacja gmachu będzie pokryta abstrakcyjną mozaiką z kamienia i kolorowej ceramiki. 
   
  Projektantem budowli jest krakowska pracownia Ingarden & Evy w konsultacji z japońską firmą Arata Isozaki & Associates.