Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Lubelskie Centrum Konferencyjne

Grottgera 2, 20-029 Lublin
http://lcklubelskie.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Widok
Lubelskie Centrum Konferencyjne

Wmurowano kamień węgielny pod największy obiekt konferencyjny na Lubelszczyźnie

Data aktualności: 25-03-2013

 • Wmurowano kamień węgielny pod największy obiekt konferencyjny na Lubelszczyźnie - Lubelskie Centrum Konferencyjne

  21 marca 2013 r. w centrum Lublina miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod największe w regionie centrum konferencyjne. Obiekt ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2014 r.

   

   

   

   

   

   


  Centrum znajdzie się w sąsiedztwie budowanej obecnie siedziby samorządu wojewódzkiego oraz powstającego Centrum Spotkania Kultur. Budynek o kubaturze 48,8 tys. metrów sześciennych i łącznej powierzchni użytkowej ponad 5 tys. mkw. będzie miał 6 kondygnacji i ponad 24 metry wysokości. Znajdą się w nim sale konferencyjne i wystawiennicze wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Największa sala konferencyjna będzie w stanie pomieścić ok. 420 osób, w pozostałych będzie mogło przebywać około 210 i 100 osób. Sale spotkań o łącznej powierzchni ok. 250 mkw. będa miały możliwość elastycznego podziału na mniejsze powierzchnie z wykorzystaniem przesuwnego systemu ścian działowych. Ponadto w budynku znajdą się tzw. sale Business Centre, pozwalające na przeprowadzanie rozmów w niewielkim gronie. Na dwóch kondygnacjach obiektu pojawi się mogąca pomieścić do 800 zwiedzających otwarta przestrzeń wystawiennicza, w której będę odbywały się targi i wystawy. Na parterze działać będzie Centrum Informacji Turystycznej i Promocji, w którym promowane będą walory turystyczne, kulturalne i kulinarne regionu lubelskiego. Pod budynkiem znajdzie się trzykondygnacyjny garaż podziemny.

  Całkowity koszt budowy Lubelskiego Centrum Konferencyjnego to prawie 90 mln złotych, z czego 42 mln złotych stanowi dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Polimex Mostostal. Obiekt ma być gotowy do końca 2014 r.