Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

Dale 56, 32-222 Racławice
www.dosloncespa.pl

Skontaktuj się z obiektem

Katarzyna Korepta Specjalista ds. sprzedaży internetowej 12 26...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

Alternatywa dla niepewnych ofert biur podróży

Data aktualności: 22-11-2012

 • Alternatywa dla niepewnych ofert biur podróży - Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

  Czy upadłości biur podróży skutecznie odstraszają od spędzenia wakacji w kraju? Na co możemy liczyć decydując sie na urlop w Polsce? Czy nasze hotele dorównają ofertom tym zagranicznym? Na te pytania próbują odpowiedzieć przedstawiciele Hotelu Dosłońce Conference & SPA.

   

   

   

   

   


  - Po ogłoszeniu upadłości biura Sky Club znacznie wzrosła liczba zapytań o indywidualne pobyty wakacyjne w naszym hotelu. W obecnej sytuacji na rynku wypoczynek w kraju wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić sobie nieprzyjemnych niespodzianek - podkreśla Grażyna Leja z Hotelu Dosłońce Conference & SPA.

  Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", bankructwa biur podroży dotyczą nie tylko naszego kraju, dotknęły również Czechy czy Rosję a nawet Wielką Brytanię, gdzie zbankrutowało  w ubiegłym roku  41 touroperatorów. Stąd pomysły na korzystanie z zagranicznych biur podróży przy planowaniu wakacji nie do końca są dobrym pomysłem. Wobec takiej sytuacji na rynku jest szansa, że podobnie jak w Wielkiej Brytanii wzrośnie zainteresowanie wypoczynkiem w kraju zamieszkania. Potwierdzić to mogą coraz większe problemy biur sprzedających zagraniczne wczasy. Polacy są ostrożniejsi i rezygnują z zagranicznych wyjazdów. Aby uniknąć nieprzyjemności i stresu, jaki spotkał ponad 6 tysięcy osób na początku lipca, można spróbować  też wyjazdów na własną rękę, co i tak czyni wielu Polaków zważywszy, że jedynie 5% z nas korzysta z usług biur podróży, organizując  swoje zagraniczne wyjazdy urlopowe. Jednak pozostanie w kraju, gdzie nie brakuje tu uroczych miejsc i hoteli i ośrodków wypoczynkowych  na najwyższym poziomie wydaje się być obecnie najbezpieczniejszą formą spędzenia urlopu.

  Wśród nowopowstałych hoteli w Polsce sporą część stanowią hotele SPA. Ta branża mocno rozwinęła się w ostatnich latach zgodnie z tym co dzieję się w światowej turystyce. Istnieje szansa, że w Polsce podobnie jak  w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej  będzie to najszybciej rozwijająca się gałąź krajowej turystyki. Jak podaje niemiecki portal beauty 24.de, turystyka SPA wzrosła w Niemczech  w stosunku do 2010 o 6,7%, a cały rynek turystyczny wykazał wzrost o 2,1%. Jednak wiele ośrodków nadużywa nazwy SPA. Nie wystarczy łóżko do masażu i aparat do mikrodermabrazji, aby nazwać swój  ośrodek SPA.

  - SPA naprawdę znaczy "Sanus Per Aquam", czyli zdrowie przez wodę. Dlatego w prawdziwym SPA oprócz relaksu wypoczynku zabiegów pielęgnacyjnych mamy do czynienia przede wszystkim z  zabiegami wykorzystującymi lecznicze działanie wody. Basen, sauna, kąpiele siarczkowe, solne, borowinowe, bicze wodne to elementy, które  nierozłącznie wiążą się z filozofią SPA  -  podkreśla Izabela Załęska-Żyłka, kosmetolog, konsultant w SPA Hotelu Dosłońce.

  Dla osób  szukających prawdziwego wypoczynku ten rodzaj  turystyki krajowej jest szczególnie atrakcyjny. Walory turystyczne w  naszym kraju sprzyjają jej rozwojowi,  a oferta jest coraz bardziej urozmaicona.  Szukając prawdziwego  SPA udajmy sie do miejsc cichych i spokojnych położonych z dala od wielkomiejskiego zgiełku.  Udane wakacje  nie muszą oznaczać wyjazdów w egzotyczne miejsca.  Walory turystyczne naszego  kraju,  coraz lepsza baza turystyczna powodują, że prawdziwy wypoczynek możemy  znaleźć kilkadziesiąt czy  kilkaset kilometrów od własnego domu. Tajemnicze Sudety, pełne uroku i spokoju  Bieszczady, Zachwycające Pieniny, Bałtyk i Tatry, mazurskie  jeziora, malownicze wyżyny, spokojna polska wieś to  tylko niektóre miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiadający naszym wymaganiom ośrodek,  zapomnimy o trudach dnia codziennego i bezpiecznie odpoczniemy.

  źrodło: www.dosloncespa.pl

Oferty specjalne

 • Jesień w Dosłońcu

 • Rodzinna Majówka Dosłońca 2012

  Rodzinna Majówka Dosłońca 2012 Zapraszamy całe rodziny do skorzystania z wypoczynku w Dosłońcu podczas Długiego Weekendu Majowego! Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla maluchów. Sam zdecyduj na jak długo chcesz przyjechac i z jakich atrakcji chcesz skorzystać..! Cena za...
 • Truskawkowy Długi Weekend Czerwcowy

  Truskawkowy Długi Weekend Czerwcowy 7-10 czerwiec 2012 w Hotelu Dosłońce**** Conference & SPA Soczyste truskawki, ukwiecone łąki i sielski krajobraz Polskiej wsi… taki powinien być początek lata! 4 dniowy pobyt Specjalna Cena pakietu: 696 zł od osoby...
 • Sezon wiosenny w Hotelu Dosłońce Conference & SPA otwarty

  Wiosna zagościła w Hotelu Dosłońce nie tylko dlatego, że słońce mocniej przygrzewa. Już od marca można skorzystać z nowych wiosennych zabiegów a w majowy długi weekend przypieczętować nowy sezon mocnym energetycznym akcentem w rytmie salsy.
 • Prawdziwe Święta w Hotelu Dosłońce