Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach otrzymało unijne dofinansowanie

Data aktualności: 03-12-2013

 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach otrzymało unijne dofinansowanie - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
  26 listopada 2013 r. Komisja Europejska zatwierdziła decyzję o dofinansowaniu budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Wysokość dotacji dla nowego obiektu kongresowego na Śląsku wynosi 182,1 mln złotych.
   
  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach otrzymało dofinansowanie w wysokości 73,3 proc. kosztów kwalifikowanych. Przypomnijmy, że wwartość całego projektu wynosi 321,8 mln złotych.
   
  Dofinansowanie dla centrum kongresowego
   
  Proces kwalifikacji wydatków dla projektu w Komisji trwał ponad 3 lata. Komisja uznała, że projekt jest zgodny z priorytetami programu operacyjnego oraz z polityką Zrównoważonego Rozwoju Miast. W ocenie Komisji uwzględniono opinie ekspertów zewnętrznych, wzięto pod uwagę charakter inwestycji, harmonogram i koszty, zgodność z zasadami wspólnego rynku, a także dokonano oceny ryzyka inwestycji oraz oceny oddziaływania na środowisko.
   
  Kolejne unijne wsparcie
   
  Projekt budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. MCK jest jednym z trzech kluczowych projektów w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, którego wartość przekracza 50 mln euro. Obiekt jest kolejnym projektem realizowanym przez miasto Katowice, który otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych - w 2012 roku unijne wsparcie dostała budowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.