Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice
http://www.mckkatowice.pl/

Skontaktuj się z obiektem

22 24...... Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Niezwykłe odkrycie na budowie

Data aktualności: 22-11-2012

 • Niezwykłe odkrycie na budowie - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

  Robotnicy pracujący na placu budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odkryli szyby górnicze, które nie znajdują się na żadnych planach i mapach. Odkrycie komplikuje budowę obiektu i może spowodować opóźnienia rzędu nawet kilku miesięcy.

   

   

   

   

   

   


  Firma Polimex-Mostostal, która jest głównym wykonawcą prac budowlanych, staje obecnie przed koniecznością zabezpieczenia i zbadania szybów, a także tego, w jaki sposób ich obecność wpłynie na stawianą w pobliżu katowickiego Spodka inwestycję. Tymczasem przedstawiciele katowickiego magistratu przekonują, że kłopoty finansowe wykonawcy nie mają żadnego wpływu na przebieg prac.

  Przypomnijmy, że planowany termin ukończenia budowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach to koniec 2013 lub początek 2014 roku. W obiekcie znajdzie się foyer główne dla 1,5 tys. osób, sala wielofunkcyjna dla 12 tys. osób, sala bankietowa dla 1 tys. osób, audytorium dla 600 osób, restauracja dla 450 osób, kawiarnia dla 60 osób oraz centrum konferencyjne dla 1,2 tys. osób. Projekt znajduje się na liście Indywidualnych Projektów Kluczowych RPO WSl na lata 2007-2013, zaś jego całkowity koszt zamyka się w kwocie ok. 303 mln złotych.

  źródło: www.konferencje.pl