Działające od maja 2014 r. EXPO Kraków może pochwalić się dużą liczbą gości odwiedzających organizowane w nim targi, bankiety i konferencje.

- Łącznie w maju 2014 r. przez EXPO Kraków przewinęło się ok. 50 tys. zwiedzających - mówi Weronika Wirtel z Targów w Krakowie. - Pierwszym dużym wydarzeniem były odbywające się w dwóch halach krakowskiego obiektu Konferencja i Targi ConExPest oraz prezentacja mobilnego laboratorium GE Healthcare Life Science. Wzięło w nich udział ok. 2000 osób. Podobną liczbę gości zgromadziły Międzynarodowe Targi Produktów i Akcesoriów Tytoniowych EuroTab. Jeszcze większą publiczność, bo aż 2500 osób, zebrał trwający 36 godzin konwent mangi i anime Magnificon XII Expo. Dużą popularnością cieszyły się również targi branży jubilerskiej i zegarkowej Jubinale, w których udział wzięło 2000 branżowych gości z całego świata. EXPO było też gospodarzem gali firmy Baumit, zorganizowanej przez Makata Creative Group. Wydarzenie, na którym pojawiło się ponad 800 gości, odbyło się w hali „Wisła”, a związaną z nim konferencję prasową zorganizowaliśmy w jednej z sal seminaryjnych - dodaje Wirtel.

Na targi, kongresy i konferencje w Krakowie

Jeden z największych obiektów konferencyjnych w Małopolsce składa się z dwóch hal o powierzchni 5000 mkw. i 4000 mkw. Pierwsza z nich – „Wisła” - może pomieścić 3600 osób w ustawieniu teatralnym i 2200 na bankiecie, a druga, „Dunaj” – 2660 osób w ustawieniu teatralnym i 1720 na bankiecie. W EXPO Kraków znajdują się również sale konferencyjne o powierzchni od 138 do 648 mkw., 4 pokoje spotkań o powierzchni od 24 do 33 mkw, oraz lobby i restauracja. Jednym z udogodnień dla gości jest Expo Bus, kursujący ze śródmieścia Krakowa pod wejście do obiektu. Centrum dysponuje parkingiem na ponad 700 samochodów.