Już w połowie maja w Krakowie zostanie otwarty jeden z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w Polsce. Kilka dni wcześniej w obiekcie odbędzie się pierwsza impreza targowa.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków posiada 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 9 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej w dwóch połączonych, ale niezależnych od siebie halach ("Wisła" o powierzchni 5 tys. mkw. i "Dunaj" o powierzchni 4 tys, mkw.). W halach o wysokości ponad 8 metrów nie ma słupów, co ma pozwolić wystawcom na aranżowanie przestrzeni w dowolny sposób.

Największe targi i konferencje w Krakowie

W EXPO Kraków organizowane będą imprezy targowe, kongresy, konferencje, koncerty oraz wydarzenia artystyczne i sportowe. Z myślą o wystawcach prezentujących ciężki sprzęt w halach dostosowano nośność podłogi oraz bramy wjazdowe. W obiekcie znalazły się również modułowe sale konferencyjne ("Bratysława", "Wiedeń", "Lwów", "Budapeszt" i "Praga"), 4 pokoje spotkań, restauracja oraz lobby o powierzchni 1,4 tys. mkw. Bezpośrednio przed obiektem znalazł się parking na 700 samochodów.

Właścicielem i operatorem Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków jest firma Targi w Krakowie. Całkowity koszt budowy obiektu wraz z otaczającą go infrastrukturą to ok. 70 mln złotych.