Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

pl. Wojciecha Kilara 1, 40-202 Katowice
www.nospr.org.pl

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Widok
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Koncertowe otwarcie nowej siedziby NOSPR w Katowicach

Data aktualności: 07-10-2014

 • Koncertowe otwarcie nowej siedziby NOSPR w Katowicach - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

  W środę, 1 października br. odbył się koncert inauguracyjny nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który był nie tylko kulturalnym wydarzeniem, ale także prezentacją szerokich możliwości nowo otwartego budynku w katowickim centrum


  Wieczór okazał się prawdziwą gratką dla fanów muzyki. Na otwarciu nowej siedziby NOSPR zagrał m.in. światowej sławy pianista, Krystian Zimerman, a sam koncert zapoczątkował Wielki Festiwal Otwarcia, podczas którego wystąpią takie sławy, jak Ennio Moriccone.


  Dwie nowe sale konferencyjne w Katowicach


  Gwiazdą wieczoru okazał się jednak sam gmach, który powstał w miejscu dawnej kopalni „Katowice”. Katowicki architekt Tomasz Konior nie pozostał obojętny na historię tego miejsca – jego wygląd nawiązuje do śląskiej architektury, muzyki oraz… węgla. W budynku o łącznej powierzchni prawie 26 tys. mkw. znajdują się dwie sale – wielka na 1800 osób oraz kameralna na 300. Sama estrada w sali wielkiej ma ponad 250 mkw.! Dla organizatorów spotkań istotny może okazać się fakt, że w budynku znajduje się także czterokondygnacyjne atrium doskonałe m.in. do organizacji wystaw.
   


  Nowa siedziba NOSPR dysponuje również restauracją, bufetem oraz klubem jazzowym. Nie bez powodu zatem nowy gmach NOSPR należy do tzw. osi kultury w centrum Katowic.