Hotel Novotel Poznań Centrum zakończył właśnie przebudowę lobby i recepcji. Wnętrzom nadano nowoczesny i przytulny charakter.

Obiekt przeszedł już modernizację powierzchni konferencyjnych, restauracji i baru. Novotel Poznań dysponuje obecnie sześcioma dużymi salami konferencyjnymi i siedmioma gabinetami, przeznaczonymi na bardziej kameralne spotkania. Przebudowa lobby i recepcji przeprowadzona została według projektu pracowni architektonicznej Tremend. Nowa koncepcja przestrzeni hotelowej zakłada, że lobby to wielofunkcyjna, świetnie wyposażona przestrzeń, która jest centralnym punktem i „duszą hotelu”, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować czy nawet zjeść posiłek.

„Modernizując wystrój zależało nam na wydobyciu atrakcyjnej przestrzeni wysokiego lobby. Pomieszczenia wykonane są w modnej stylistyce utrzymanej w jasnej tonacji z dodatkiem ciekawych akcentów kolorystycznych. Użyliśmy w tym celu nowoczesnych materiałów wykończeniowych i przemyślanego systemu oświetlenia. Poprzez wprowadzenie miękkich form i designerskiego wyposażenia staraliśmy się nie rezygnować z dobrej atmosfery i zachować równocześnie przytulność wnętrza - mówi Agnieszka Kowalska, architekt z biura projektowego Tremend.

Kolejnym etapem modernizacji hotelu Novotel Poznań Centrum będzie budowa nowej ulicy wzdłuż obiektu, która połączy ulice: Kościuszki z Królowej Jadwigi. Będą się na niej znajdować: podjazd, parking na 14 samochodów oraz wejście dla gości hotelu zlokalizowane bliżej recepcji.

Czterogwiazdkowy hotel Novotel Poznań Centrum położony jest w finansowym i kulturalnym centrum miasta, w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich, dworca kolejowego Poznań Główny, Starego Rynku, tuż obok centrum handlowego Stary Browar. Obiekt oferuje 480 klimatyzowanych pokoi z bezpłatnym dostępem do Internetu i telewizją satelitarną. Na terenie hotelu znajdują się w pełni wyposażone sale konferencyjne mieszczące 800 osób, prestiżowy Business Club dla gości biznesowych i VIP-ów oraz restauracja serwująca potrawy kuchni regionalnej i międzynarodowej.