Hotel konferencyjny w Zabrzu planuje rozbudowę i poszerzenie oferty. Już w maju 2013 r. zaprosi do nowej sali bankietowej.

Koncepcja rozbudowy hotelu Diament zakłada utworzenie nowego kompleksu hotelowo-restauracyjnego o czterogwiazdkowym standardzie. Początkiem tej inwestycji jest nowa sala bankietowa z letnim tarasem. Sala ma powierzchnię 400 mkw., natomiast taras zajmie 350 mkw. Możliwość dowolnej aranżacji sprawia, że sala będzie idealnym miejscem na organizację zarówno kameralnych spotkań firmowych, jak i przyjęć dla nawet 450 osób. Nowoczesny system konferencyjny pozwoli również na zaaranżowanie sali do celów szkoleniowych, targowych i prezentacyjnych. Letni taras otaczający salę umożliwi organizację imprez na świeżym powietrzu, w tym garden party, imprez grillowych czy biesiad.

Hotel Diament Zabrze usytuowany jest zaledwie kilka minut od centrum miasta oraz autostrady A4, A1 i Drogowej Trasy Średnicowej. Obecnie obiekt oferuje 38 pokoi,  bezpłatny dostęp do internetu na terenie całego hotelu, restaurację Atmosfera, salę konferencyjną oraz parking.