Pierwszy obiekt, który odwiedziliśmy w tym roku w ramach naszego nowego cyklu "Byliśmy, widzieliśmy", to otwarty we wrześniu 2014 r. nowoczesny czterogwiazdkowiec – Warsaw Plaza Hotel. Obiekt dysponuje sporym zapleczem konferencyjnym i ma ciekawą lokalizację. Oto nasze wrażenia z wizyty i ocena potencjału konferencyjnego hotelu.

Lokalizacja:

Hotel Warsaw Plaza zlokalizowany jest w atrakcyjnym miejscu na mapie Warszawy. Znajduje się 10 km od Śródmieścia i 4 km - czyli zaledwie kilka minut jazdy samochodem od lotniska, w pobliżu Wyścigów Konnych na Służewcu. Dobre skomunikowanie z dużym, międzynarodowym portem lotniczym to niewątpliwy atut, sprzyjający organizacji krótkich, międzynarodowych konferencji. 

Dzięki niedaleko wybudowanej trasie łączącej autostradę z lotniskiem Chopina, łatwo jest tu też dojechać z każdego miejsca w Polsce. Hotel usytuowany jest w pobliżu Poleczki Business Park i szybko rozwijającego się centrum biznesowego na Służewcu, dzięki czemu można organizować tu również lokalne spotkania biznesowe. Atmosfera jest tym bardziej sprzyjająca, że otoczenie obiektu jest nietypowe dla Warszawy: wokół jest niewielki ruch lokalny, a z okien sal konferencyjnych widać okoliczną zieleń i drzewa.  

Warsaw Plaza Hotel sale konferencyjne konferencje Warszawa

Wygląd:

Design hotelu jest bardzo nowoczesny, ale jednocześnie ciepły i stonowany.  Wnętrza utrzymane są w spokojnych kolorach ziemi, szarościach, brązach i beżach. Duże, czarno-białe fotosy na ścianach dodają  pomieszczeniom ciekawego, przytulnego klimatu.  Hotel nie sprawia wrażenia dużego, a dzięki ciekawym rozwiązaniom architektonicznym w kompaktowej kubaturze wygospodarowano naprawdę dużą powierzchnię konferencyjno-bankietową. Wielkie okna potęgują wrażenie jasności i przestronności sal konferencyjnych.

Sale konferencyjne:

Hotel oferuje ponad 600 mkw. powierzchni konferencyjnej, na którą składa się dziewięć sal konferencyjnych, z których pięć jest podzielonych dźwiękoszczelnymi, ruchomymi ścianami. Przesuwne ściany umożliwiają tworzenie różnorodnych konfiguracji sal konferencyjnych, a łącznie pomieszczenia tworzą imponującą Salę Plenarną (Warszawską) o powierzchni  445 mkw.

Warsaw Plaza Hotel sale konferencyjne konferencje Warszawa

Dodatkowo, tuż obok mieszczą się oddzielne cztery vipowskie sale seminaryjne - trzy sale po 40 mkw. i jedna 68 mkw. W najbliższym czasie zostanie oddanych do użytku kolejnych 7 sal konferencyjnych. Ponadto,  Sala  Warszawska łączy się rozsuwaną ścianą z Restauracją Moments, powiększając powierzchnię do wykorzystania o kolejne 355 mkw. Umożliwia to organizację bankietów na stojąco nawet na 600 osób, a zasiadanych - dla 400 gości.

Dzięki wielkim oknom i wysokim sufitom sale robią wrażenie wyjątkowo jasnych i przestrzennych, a stonowana kolorystyka z przewagą bieli daje duże możliwości aranżacyjne i pozwala dopasować wnętrza do specyfiki  różnych eventów.

Warsaw Plaza Hotel sale konferencyjne Warszawa

Sale vipowskie Pik, Trefl, Karo i Kier mają oddzielne łazienki i szafy. Restauracja Moments umożliwia organizację kameralnych spotkań biznesowych, można w niej również zorganizować bankiet - w połączeniu z Salą Warszawską tworzy przestrzeń na bankiet zasiadany dla 400 gości lub na koktajl dla 600 osób.

Hotel jest nowy, zatem sale są dobrze wyposażone w nowoczesny, zaawansowany technologicznie sprzęt, czyste i niezniszczone. Warto zaznaczyć, że wszystkie cztery mniejsze, vipowskie sale – Pik, Karo, Kier i Trefl mają swoją wewnętrzną łazienkę i szafę (nie wliczoną do podanego metrażu).

Hotel umożliwia wprowadzenie kilku samochodów do Sali Warszawskiej i zorganizowanie pokazu oraz car show.

Ponadto,  cały hotel można wynająć na wyłączność – na konferencję, event lub firmową integrację.

Pokoje:

Na zaplecze noclegowe hotelu składa się 146 klimatyzowanych pokoi, w tym aż 137 twinów o powierzchni 24 mkw., 8 pokoi superior z łóżkiem małżeńskim, wanną i wyjściem na taras oraz 1 apartament, który ma dodatkową toaletę i aneks kuchenny. Wszystkie pokoje oferują dobry czterogwiazdkowy standard, w tym m.in. możliwość zaparzenia kawy i herbaty. Miłym udogodnieniem dla gości jest podgrzewana podłoga w łazienkach.

Warsaw Plaza Hotel sale konferencyjne WarszawaWarsaw Plaza Hotel sale konferencyjne konferencje Warszawa

Restauracje i bary:

Przyległa do centrum konferencyjnego restauracja Moments o powierzchni 355 mkw. oferuje dania kuchni międzynarodowej.  W restauracji znajduje się kilka filarów, dzięki którym istnieje możliwość aranżacji kameralnych spotkań dla mniejszych grup, zapewniających uczucie przytulności i odosobnienia od reszty gości lokalu.

Jednocześnie restauracja może zostać połączona za pomocą mobilnych ścian bezpośrednio z salami  konferencyjnymi – uzyskuje się w ten sposób bardzo dużą przestrzeń do organizacji wieczornych eventów i bankietów.

Zaplecze konferencyjne warszawskiego hotelu Warsaw PlazaWarsaw Plaza Hotel sale konferencyjne Warszawa

Atrakcje i usługi:

Choć spa w hotelu to zaledwie jeden gabinet, hotel oferuje gościom unikalną możliwość skorzystania z usług spa na życzenie w swoim apartamencie, który jest do tego celu przygotowywany przez obsługę. W hotelu nie ma basenu, a siłownia w trakcie naszej wizyty była jeszcze w przygotowaniu.  

Na zajęcia outdoorowe uczestnicy konferencji i szkoleń mają do dyspozycji teren otwarty o powierzchni 500 mkw. Można na nim zorganizować firmową integrację czy grilla. Ogród jest otoczony drzewami i osłonięty od ulicy, jest więc dość kameralny.

Hotel oferuje 40 bezpłatnych miejsc parkingowych oraz 64 miejsc w hotelowym garażu.

W całym hotelu jest bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

► Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Na uwagę zasługują wysokie, przestronne i widne sale konferencyjne oraz możliwość połączenia ich w jedną, dużą powierzchnię eventową z salą restauracyjną.

► Ocena serwisu konferencje.pl:    

Hotel niezależny, ale oferujący wszystko to, co dostępne jest w obiektach najlepszych światowych sieci o tym standardzie.  Położony w dobrze skomunikowanym miejscu, ale z dala od wielkomiejskiego hałasu. Podczas imprez plenerowych spokój mogą nieco zakłócać lądujące w pobliżu samoloty, natomiast w czasie naszej wizyty wewnątrz hotelu nie słyszeliśmy żadnych tego typu zakłóceń. Nowoczesna architektura, położenie, świeżość hotelu sprawiają, że jest to dobre miejsce na organizację prestiżowych spotkań biznesowych od 10 do 400 osób. Hotel Warsaw Plaza wydaje się optymalny dla konferencji na 200-250 osób. Na uwagę zasługuje dobry bilans liczby pokoi do wielkości sal i to, że prawie wszystkie pokoje mają oddzielne łóżka.