Szacunkowa wartość wydarzenia. Po co jest? Jak działa?

Jak zaktualizować Ceny sezonowe sal konferencyjnych?

Jak uzyskać odznakę   Ceny zweryfikowane i zwiększyć liczbę otrzymywanych zapytań?

Jak dodać ceny podstawowe dla sal konferencyjnych, pokoi i cateringu?

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego obiektu.
2. Przejdź do zakładki Cenniki.
3. W sekcji Cenniki znajdują się 3 kategorie usług: sale konferencyjne, pokoje oraz usługi gastronomiczne. W każdej z kategorii wymienione są usługi oferowane przez Obiekt.
Pod kazdą oferowaną usługą znajduję się tabela, w którą należy wprowadzić cenę podstawową usługi oraz zapisać wprowadzone zmiany. Jak zaktualizować ceny sezonowe sal konferencyjnych i pokoi?

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego obiektu.
2. Przejdź do zakładki Cenniki.
3. W sekcji Cenniki znajdują kategorie usług: sale konferencyjne, pokoje. W obu sekcjach znajduje się link do edycji cen sezonowych.
 


Jak uzyskać odznakę   Ceny zweryfikowane i zwiększyć liczbę otrzymywanych zapytań?

1. Zaloguj się do panelu administracyjnego obiektu.
2. Przejdź do zakładki Cenniki.
3. Na dole strony zaznacz opcję Publikuj ceny. Twój obiekt uzyska dodatkowe oznaczenie   Ceny zweryfikowane przez Obiekt.

 
Szacowanie wartości wydarzenia. Po co jest? Jak działa?

Aby ułatwić organizatorom wydarzeń wyszukiwanie obiektów, do prezentacji dodaliśmy Szacunkową wartość spotkania, która zawiera orientacyjne koszty wynajmu sal oraz zakwaterowania.

Jak szacujemy wartość spotkania?

Platforma konferencje.pl korzysta z szacunków przygotowanych na podstawie autorskiego modelu algorytmicznego, który bazuje na danych dostarczanych przez obiekty konferencyjne z całej Polski. Uwzględnia on takie parametry jak: standard obiektu, typ obiektu, wielkość sal konferencyjncych czy lokalizację.

Dlaczego cena szacunkowa może znacznie odbiegać od ostatecznej ceny oferowanej przez obiekt ?
 
Aktualnie stosowany przez nas model algorytmiczny bazuje na danych, które są oparte na cenach oferowanych przez obiekty dla dwudniowego spotkania organizowanego dla 50 osób w kilku wybranych terminach. Przy wyszukiwaniu obiektu na spotkania zarówno dla 5, jak i 5000 osób, i w innych niż przyjęte przez nas w algorytmie terminy, podane ceny mogą się zatem różnić. Nieprzerwanie udoskonalamy nasz algorytm, który podczas analizy miliardów kombinacji cenowych będzie się systematycznie uczył i podawał coraz lepsze, a więc zbliżone do realnych, wyniki. Tymczasem cena szacunkowa może się różnić od ostatecznej ceny zaoferowanej przez obiekt. Z tego też powodu pozostawiamy zarządzającym prezentacjami obiektów możliwość samodzielnego zatwierdzenia obowiązujących cen.

Co robimy, aby szacowana wartość spotkania była maksymalnie zbliżona do ceny oferowanej przez obiekt?

Stale współpracujemy z setkami obiektów konferencyjnych w Polsce. Każdy obiekt ma możliwość zmodyfikowania cen tak, aby odpowiadały one realnym cenom, jakie oferuje. Po ich zatwierdzeniu obiekt zostanie dodatkowo wyróżniony na liście wyników wyszukiwania
 
"Szacowana cena to żaden wymierny parametr". Po co ta wartość?

Każda wartość liczbowa jest wartością wymierną. Ponieważ jest to wartość szacunkowa, przedstawiamy ją naszym użytkownikom jako orientacyjną, a nie ostateczną. Końcowa oferta i koszty z nią związane ustalane są bezpośrednio pomiędzy obiektem a organizatorem wydarzenia. Możliwość poznania choćby wstępnej ceny spotkania może być dodatkowym argumentem, który zachęci organizatorów wydarzeń do wysłania zapytania. 
 
Cena zakwaterowania i cena sal konferencyjnych jako elementy szacowania wartości wydarzenia

Zdecydowana większość obiektów posiada standardowe cenniki wynajmu sal konferencyjnych. Ceny wynajmu przestrzeni są relatywnie stałe i nie ulegają tak dużym wahaniom, jak w przypadku pokoi hotelowe. Z tego powodu wartości szacunkowe wynajmu sal konferencyjnych będą zdecydowanie częściej zbliżone do realnych cen oferowanych przez obiekty niż ceny zakwaterowania. Ceny noclegów podlegają codziennym zmianom i wartości szacunkowe w ich przypadku mogą się różnić nawet o 100%. Dla odległych terminów wartości szacunkowe będą bardziej przybliżone.

Redakcja


Jolanta Ambroziak
Redaktor Naczelna
redakcja@konferencje.pl

Nobell Congressing Sp. z o.o.
ul. Nadbrzeżna 4
05-850 Ożarów Maz.
Polska

Współpraca z Konferencje.pl


Justyna Malewo
Dyrektor Sprzedaży
justyna@konferencje.pl
tel.: +48 728 819 963

Milena Wieczorek
Doradca Klienta
milena.wieczorek@grupamp.pl
tel.: +48 698 515 394