Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Afryka po mistrzostwach – hotele odnotowują wzrost obłożenia


02.08.2010

Wyniki ostatnich badań, jakie zostały przeprowadzone przez firmę HTL wśród hotelarzy w Afryce po Mistrzostwach w Piłce Nożnej, pozwalają optymistycznie spojrzeć na to sportowe wydarzenie. Hotelarze w Afryce prognozują wzrost obłożenia hoteli.

 


W badaniach, prowadzonych raz na kwartał, udział wzięło 86 hotelarzy. Zadaniem ich jest przewidywanie ruchu w hotelach na kolejny kwartał, porównując do analogicznego okresu w roku poprzednim.

79% hotelarzy uważa, że średnia cena pokoju pozostanie bez zmian lub się zwiększy (57% opowiada się za wzrostem) i taka sama liczba ankietowanych twierdzi, że ilość gości pozostanie na tym samym poziomie bądź również wzrośnie. 84% respondentów sądzi, że łączna kwota dochodów w ich hotelach zwiększy się,  bądź się nie zmieni.

Biorąc pod uwagę hotele wszystkich kategorii – cena za pokój raczej wzrośnie, szczególnie jeśli chodzi o obiekty 3 i 5 gwiazdkowe. Większość respondentów w obiektach 3 i 5 gwiazdkowych przewiduje również zwiększenie obłożenia, natomiast 1, 2 i 4 gwiazdkowe hotele nie spodziewają się większych zmian.
 
Według specjalistów pocieszający jest fakt, że tak wielu hotelarzy pewnych jest o przyszłość hoteli.

Przed samymi mistrzostwami prasa spekulowała czy aby na pewno Afryka będzie w stanie poradzić sobie z taką liczbą turystów. Na szczęście obawy te nigdy się nie ziściły.
Michele de Witt, dyrektor HTL w Południowej Afryce, uważa, że wciąż jest zbyt wcześnie by mówić o trwałych, pozytywnych efektach, jednak pierwsze oznaki ożywienia są obiecujące.

Polsce pozostaje na razie jedynie przyglądać i uczyć się na ewentualnych błędach kraju, którego po Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej symbolem stały się wuwuzele.


źródło: na podstawie www.hospitalitynet.org
 
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne