Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Afryka po mistrzostwach – hotele odnotowują wzrost obłożenia


02.08.2010

Wyniki ostatnich badań, jakie zostały przeprowadzone przez firmę HTL wśród hotelarzy w Afryce po Mistrzostwach w Piłce Nożnej, pozwalają optymistycznie spojrzeć na to sportowe wydarzenie. Hotelarze w Afryce prognozują wzrost obłożenia hoteli.

 


W badaniach, prowadzonych raz na kwartał, udział wzięło 86 hotelarzy. Zadaniem ich jest przewidywanie ruchu w hotelach na kolejny kwartał, porównując do analogicznego okresu w roku poprzednim.

79% hotelarzy uważa, że średnia cena pokoju pozostanie bez zmian lub się zwiększy (57% opowiada się za wzrostem) i taka sama liczba ankietowanych twierdzi, że ilość gości pozostanie na tym samym poziomie bądź również wzrośnie. 84% respondentów sądzi, że łączna kwota dochodów w ich hotelach zwiększy się,  bądź się nie zmieni.

Biorąc pod uwagę hotele wszystkich kategorii – cena za pokój raczej wzrośnie, szczególnie jeśli chodzi o obiekty 3 i 5 gwiazdkowe. Większość respondentów w obiektach 3 i 5 gwiazdkowych przewiduje również zwiększenie obłożenia, natomiast 1, 2 i 4 gwiazdkowe hotele nie spodziewają się większych zmian.
 
Według specjalistów pocieszający jest fakt, że tak wielu hotelarzy pewnych jest o przyszłość hoteli.

Przed samymi mistrzostwami prasa spekulowała czy aby na pewno Afryka będzie w stanie poradzić sobie z taką liczbą turystów. Na szczęście obawy te nigdy się nie ziściły.
Michele de Witt, dyrektor HTL w Południowej Afryce, uważa, że wciąż jest zbyt wcześnie by mówić o trwałych, pozytywnych efektach, jednak pierwsze oznaki ożywienia są obiecujące.

Polsce pozostaje na razie jedynie przyglądać i uczyć się na ewentualnych błędach kraju, którego po Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej symbolem stały się wuwuzele.


źródło: na podstawie www.hospitalitynet.org
 
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne