Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Czas muzeów - turystyka biznesowa i kulturowa rozwija się w Krakowie


02.08.2010

Promocja szlaków muzeów istniejących na terenie Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego oraz rozwój turystyki kulturowej i biznesowej w Krakowie to główne cele projektu pod nazwą „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie” realizowanego obecnie przez Urząd Miasta Krakowa.


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej jest realizowany od stycznia 2010 roku. Jego kulminacją będzie międzynarodowa konferencja „Czas muzeów – spotkaj żywą historię”, która odbędzie się w dniach 16-18 września 2010 roku.


W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele The World Tourism Organisation (UNWTO/OMT), European Cities Marketing oraz europejskich miast. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z ofertą krakowskich muzeów w teorii i praktyce. Podczas spotkania odbędą się obrady panelowe oraz warsztaty branżowe z udziałem touroperatorów, planistów spotkań, przedstawicieli muzeów i profesjonalnych organizatorów kongresów, poświęcone sposobom prezentowania i promocji zbiorów muzealnych na przykładzie Krakowa oraz miast uczestniczących w konferencji.

 

Przedstawiona zostanie oferta muzeów w zakresie turystyki biznesowej. Goście poznają także projekt nowego muzeum z nowoczesną multimedialną ekspozycją, znajdującego się pod płytą Rynku Głównego.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator zapewnia noclegi i wyżywienie oraz promocyjne ceny biletów lotniczych. Więcej na www.museums.krakow.travel.


Wszystkie przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie” mają na celu prezentację walorów szlaków muzeów krakowskich w szerszym kontekście atrakcyjności turystycznej regionu a także udzielenie podmiotom działającym na rynku usług turystycznych i kształtującym trendy w turystyce światowej wyczerpujących informacji na temat potencjału szlaków muzeów w zakresie turystyki kulturowej i biznesowej.


Do tej pory odbyły się prezentacje w dziesięciu miastach Europy (Paryż, Bratysława, Londyn, Berlin, Wiedeń, Turyn, Sztokholm, Bruksela, Kordoba, Praga) – które miały na celu, oprócz promocji Krakowa i szlaków muzeów, także zaproszenie przedstawicieli branży turystycznej i dziennikarzy do uczestnictwa we wrześniowej konferencji w Krakowie.
Przygotowano foldery prezentujące ofertę muzeów - sześć tematycznych szlaków: „Hity Krakowskich Muzeów”, „Sztuka Młodej Polski”, „Szlak Nauki i Wiedzy”, „Szlak Kultury Żydowskiej”, „Życie Dawniej”, „Zamki w Małopolsce”, a także folder „Muzea – Oferta spotkań”, broszurę informującą o projekcie oraz mapę muzeów (w wersji papierowej i elektronicznej). Uruchomiona została strona internetowa projektu www.museums.krakow.travel.

 


źródło: www.krakow.pl/en/ccb (PR)

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne