Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Czas muzeów - turystyka biznesowa i kulturowa rozwija się w Krakowie


02.08.2010

Promocja szlaków muzeów istniejących na terenie Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego oraz rozwój turystyki kulturowej i biznesowej w Krakowie to główne cele projektu pod nazwą „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie” realizowanego obecnie przez Urząd Miasta Krakowa.


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej jest realizowany od stycznia 2010 roku. Jego kulminacją będzie międzynarodowa konferencja „Czas muzeów – spotkaj żywą historię”, która odbędzie się w dniach 16-18 września 2010 roku.


W konferencji udział wezmą m.in. przedstawiciele The World Tourism Organisation (UNWTO/OMT), European Cities Marketing oraz europejskich miast. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z ofertą krakowskich muzeów w teorii i praktyce. Podczas spotkania odbędą się obrady panelowe oraz warsztaty branżowe z udziałem touroperatorów, planistów spotkań, przedstawicieli muzeów i profesjonalnych organizatorów kongresów, poświęcone sposobom prezentowania i promocji zbiorów muzealnych na przykładzie Krakowa oraz miast uczestniczących w konferencji.

 

Przedstawiona zostanie oferta muzeów w zakresie turystyki biznesowej. Goście poznają także projekt nowego muzeum z nowoczesną multimedialną ekspozycją, znajdującego się pod płytą Rynku Głównego.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator zapewnia noclegi i wyżywienie oraz promocyjne ceny biletów lotniczych. Więcej na www.museums.krakow.travel.


Wszystkie przedsięwzięcia realizowane w ramach projektu „Produkt muzealny w wybranych miastach świata – promocja szlaków muzeów w Europie” mają na celu prezentację walorów szlaków muzeów krakowskich w szerszym kontekście atrakcyjności turystycznej regionu a także udzielenie podmiotom działającym na rynku usług turystycznych i kształtującym trendy w turystyce światowej wyczerpujących informacji na temat potencjału szlaków muzeów w zakresie turystyki kulturowej i biznesowej.


Do tej pory odbyły się prezentacje w dziesięciu miastach Europy (Paryż, Bratysława, Londyn, Berlin, Wiedeń, Turyn, Sztokholm, Bruksela, Kordoba, Praga) – które miały na celu, oprócz promocji Krakowa i szlaków muzeów, także zaproszenie przedstawicieli branży turystycznej i dziennikarzy do uczestnictwa we wrześniowej konferencji w Krakowie.
Przygotowano foldery prezentujące ofertę muzeów - sześć tematycznych szlaków: „Hity Krakowskich Muzeów”, „Sztuka Młodej Polski”, „Szlak Nauki i Wiedzy”, „Szlak Kultury Żydowskiej”, „Życie Dawniej”, „Zamki w Małopolsce”, a także folder „Muzea – Oferta spotkań”, broszurę informującą o projekcie oraz mapę muzeów (w wersji papierowej i elektronicznej). Uruchomiona została strona internetowa projektu www.museums.krakow.travel.

 


źródło: www.krakow.pl/en/ccb (PR)

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe
Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne Konferencje i kongresy Agencje eventowe