Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Forbes bada spotkania twarzą w twarz


14.06.2010

Czy konferencję on-line mogą naprawdę zająć miejsce konferencji twarzą w twarz? To od pewnego czasu najbardziej popularne pytanie zadawane nie tylko w przemyśle spotkań ale w całym świecie biznesu.

 

 


Odpowiedzi poszukuje również amerykański dwutygodnik Forbes, który przeprowadził badanie wśród 750 dyrektorów firm, pytając o ich preferencje dotyczące podróży służbowych i spotkań.

Kiedy z powodu recesji budżety na wyjazdy służbowe zostały obcięte, odbyło się o 58% mniej podróży służbowych, w porównaniu z początkiem 2008 roku.
W tym czasie firmy gwałtownie zwróciły się w stronę technologii jako zamiennika kontaktów osobistych, co miało zagwarantować niższe koszty komunikacji. Jednak 8 z 10 badanych zdaje sobie sprawę, że spotkania twarzą w twarz nie są jedynie preferowane, ale wręcz niezbędne dla budowania silnych relacji z kontrahentami. 

Mimo znacznego wzrostu popularności konferencji on-line w okresie kryzysu, zdecydowana większość ankietowanych opowiada się za spotkaniami osobistymi.

85% badanych uważa, że spotkania twarzą w twarz pozwalają na budowanie silniejszych i bardziej znaczących więzi, a według 77% dają one możliwość odczytywania gestów i mimiki. 75% twierdzi, że spotkania osobiste ułatwiają poznanie innych pracowników firmy, dla 49% ważne jest, że pozwalają na bardziej kompleksowe myślenie strategiczne, 44% uważa, że stwarzają lepsze środowisko dla podejmowania decyzji, których przemyślenie wymaga czasu. 40% sądzi, że mniej się rozprasza podczas spotkań twarzą w twarz, 39% uważa, że prowadzą one do podejmowania trafniejszych decyzji, a 38% łatwiej się skupić będąc w jednym pomieszczeniu z rozmówcą.

Spotkania twarzą w twarz wzmagają siłę perswazji, przywództwo, zaangażowanie, odpowiedzialność i ułatwiają podejmowanie decyzji. Ponadto upraszczają negocjacje i powodują głębsze zaangażowanie rozmówców.

Spotkania wirtualne natomiast nie skupiają stu procent uwagi. Ankietowani przyznają, że często podczas konferencji on-line wykonują również inne czynności jak serfowanie po Internecie czy sprawdzanie poczty. Rozproszona uwaga powoduje mniejsze zaangażowanie w rozmowę.

Szczegóły ankiety wraz z wykresami można znaleźć tutaj.


źródło: www.forbes.com
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne Alternatywne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne