Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Gdańsk i Pomorze stawiają na turystykę biznesową

20.01.2010

20.01.10 w sopockim Hotelu Sheraton odbyło się szkolenie zorganizowane przez Gdańsk Convention Bureau, dotyczące promocji turystyki biznesowej jako markowego produktu Gdańska i Pomorza. Gościem specjalnym spotkania był Rob Davidson – starszy wykładowca turystyki biznesowej na uniwersytecie w Westminster w Wielkiej Brytanii. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

 

Szkolenie jest autorskim pomysłem GCB, a jego celem jest pokazanie czym jest turystka biznesowa i jaką rolę spełnia – powiedział Anna Górska – Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Turystyka i podróże to największy przemysł świata i przynosi korzyści w trzech wymiarach: promocyjnym, naukowym oraz ekonomicznym – tak wynika z prezentacji, przedstawionej podczas konferencji.

Gdańsk Convention Bureau na projekt „Promocja turystyki biznesowe jako markowego produktu Gdańska i Pomorza” uzyskało dofinansowanie Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to 2 958 393 PLN. 75% tej sumy - 2 082 820 PLN, pokryła Unia Europejska. W projekcie zostały uwzględnione następujące działania: portal o turystyce biznesowej – www.gdanskconvetion.pl; materiały promocyjne: katalog, folder, prezentacja multimedialna, film promocyjny, pakiety konferencyjne; promocja w internecie i w prasie branżowej; podróże studyjne dla dziennikarzy i touroperatorów; rozwój 4 produktów turystyki biznesowej; „Trójmiejska Akademia Organizatora Spotkań Biznesowych”; udział w międzynarodowych sieciach współpracy ICCA i MPI; udział w targach turystyki biznesowej oraz badania statystyczne. 

Rob Davidson, światowej sławy autorytet w turystyce biznesowej, uważa, że Gdańsk to miasto o ogromnym potencjale. Nazwa stolicy Trójmiasta rozpoznawalna jest na poziomie międzynarodowym. Za największe atuty Gdańska Rob uznał infrastrukturę oraz łatwość dostępu – lotnicze połączenia międzynarodowe. 

Kolejne szkolenie z cyklu „Trójmiejska Akademia Organizatora Spotkań Biznesowych” odbędzie się już ósmego kwietnia.


Udostępnij

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne