Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Konferencje i relaks - sprawdź nową ofertę hotelu Malachit

hotel malachit konferencje

24.02.2011

Hotelarsko-turystyczna spółka INTERFERIE przygotowuje się do rozbudowy swojego górskiego hotelu „Malachit” w Świeradowie-Zdroju. Inwestycja polegać będzie na wzniesieniu nowego skrzydła, które mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną oraz kawiarnię z tarasem na dachu. Z wodnych atrakcji będą mogli korzystać nie tylko hotelowi goście, ale również mieszkańcy oraz przebywający w Świeradowie turyści.

Na początku lutego rada nadzorcza INTERFERII pozytywnie zaopiniowała wniosek o modernizację elewacji hotelu „Malachit” oraz rozbudowę obiektu o część rekreacyjną – mini aquapark. Ma ona na celu podniesienie standardu obiektu i rozszerzenie jego oferty poprzez uzupełnienie istniejącej już części basenowej o zupełnie nową jakość i formę, ale nie jest to jedyny powód.

- Chcemy również w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców. Od dłuższego już czasu czekają oni na aquapark, który miał powstać z prywatnej inicjatywy. Jestem przekonany, że nasza inwestycja wzbogaci propozycje wypoczynku i rekreacji oferowane w Świeradowie-Zdroju. Wiemy też, że popiera ją burmistrz miasta, widząc w tym szansę na rozwój gminy – podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE.

Koncepcja architektoniczna – przygotowana przez biuro projektowe K2-SYSTEM ze Stargardu Szczecińskiego, specjalizujące się w tego typu obiektach użyteczności publicznej – zakłada wykorzystanie istniejącego przy „Malachicie” spadku terenu do lokalizacji najniższego basenu. Będą do niego schodzić trzy tarasy, podzielone w bryle budynku na dwie duże strefy: część relaksacyjną oraz czynnego wypoczynku. W przyziemiu oprócz głównego basenu rekreacyjnego zlokalizowane zostaną również stanowiska kasowe i bramki wejściowe, kompleks szatniowo-prysznicowy, toalety – w tym także toaleta z szatnią dla osób niepełnosprawnych – oraz pomieszczenia gospodarcze.

Do obiektu o powierzchni użytkowej 1322 mkw. (z czego 720 mkw. przeznaczona będzie na powierzchnię rekreacyjną) można będzie się dostać zarówno głównym wejściem zewnętrznym dla gości przyjezdnych, jak i poprzez łącznik prowadzący do istniejącej już części „Malachitu”. Z poziomu holu wejściowego goście aquaparku będą mieli dostęp do głównego basenu z lądowiskami dwóch zjeżdżalni. To właśnie wodne ślizgawki – jedna „turbo” do szybkiego zjazdu, a druga pontonowa – będą stanowiły główną atrakcję obiektu. Klatka schodowa wież startowych prowadzić będzie dodatkowo na wyższe poziomy budynku, podobnie jak schody poszczególnych tarasów wypoczynkowych. W strefie relaksacyjnej (połączonej bezpośrednio z już istniejącą częścią hotelu) znajdzie się basen wypoczynkowy, a także kilka mniejszych basenów, w których w zależności od wielkości relaksować się będzie mogło od dwóch do ośmiu osób. Nie zabraknie też wanny z masażem wodnym, sauny, stanowisk do masażu oraz leżanek i leżaków. Do strefy aktywnego wypoczynku można będzie się dostać z pierwszego i ostatniego tarasu strefy relaksacyjnej.

To nie koniec atrakcji w zaplanowanym obiekcie. Powstanie również całoroczna kawiarnia z zewnętrznym sezonowym tarasem, mieszczącym się na dachu istniejącej sali gimnastycznej. Dodatkowo kawiarnia scalona będzie łącznikiem z wewnętrznym tarasem na najwyższej kondygnacji hali basenowej. W ten sposób goście odpoczywający przy kawiarnianych stolikach będą mogli obserwować atrakcje wodnego kompleksu.

Cała powierzchnia zabudowy wyniesie 903 mkw., a zaplanowany obiekt będzie miał wysokość prawie 20 metrów i długość ponad 64 metrów. Aquapark w „Malachicie” będzie mógł przyjąć około 150 osób.

- Przyjęty przez spółkę projekt, oprócz realizacji aquaparku wraz z przyległymi pomieszczeniami, obejmuje także wykonanie termomodernizacji istniejącego budynku hotelowego oraz remont balkonów. Nie mamy jeszcze określonej dokładnej daty rozpoczęcia inwestycji, ale planujemy, że stanie się to w bieżącym roku, a całość zakończymy w przyszłym roku – mówi prezes Adam Milanowski.

 

To jednak nie jedyna inwestycja firmy Interfie. Nowy hotel powstaje obecnie w Świnoujściu. Hotel Interferie Medical Spa Świnoujście - najbardziej luksusowy hotel z rodziny, otwarty ma zostać latem bieżącego roku.

 

 

źródło: http://gielda.interferie.pl (PR)

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne