Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Raport ICCA 2011 Polska na 21. miejscu, Warszawa znów pierwsza w kraju pod względem liczby spotkań

ICCA

16.05.2012

W tegorocznym rankingu ICCA "Country and City Rankings Report 2011" Polska zajęła 21 miejsce - w naszym kraju ogólem odbyło się 165 spotkań stowarzyszeń.

 

Biorąc pod uwagę, że całkowita ilość spotkań stowarzyszeń w bazie to 10 119, Polska uzyskała znakomity wynik - przypomnijmy, że rok wcześniej w naszym kraju odbyło się jedynie 98 spotkań spełniających kryteria rankingu ICCA. Najwyższe miejsca w zestawieniu pod względem globalnym zajęły Stany Zjednoczone (759 spotkań, w 2010 r. 623 spotkania), Niemcy (577 spotkań, rok wcześniej 542 spotkania) i Hiszpania (463 spotkania, rok wcześniej 451 spotkań). Tuż za nimi znalazły się Wielka Brytania (434 spotkania, rok wcześniej 299 spotkań), Francja (428 spotkań, poprzednio 371 spotkań) i Włochy (363 spotkania, poprzednio 341 spotkań).

Wśród polskich miast najwyżej, bo na 28. miejscu naświecie znalazła się Warszawa, w której w 2011 roku odbyło się 65 spotkań (rok wcześniej było to jedynie 28 spotkań). Po stolicy kolejne miejsca w rankingu zajęły Kraków (50 miejsce - 40 spotkań, w 2010 r. 31 spotkań), Gdańsk (92 miejsce - 23 spotkania, rok wcześniej poza rankingiem), Wrocław (211 miejsce - 10 spotkań, rok wcześniej 8 spotkań) i Poznań (232 miejsce - 8 spotkań, w 2010 r. 9 spotkań). Inne polskie miasta nie zakwalifikowały się do rankingu.

- Świeżo opublikowany raport ICCA 2011 świadczy nie tylko o dynamicznym rozwoju miasta jako destynacji spotkań, ale jest również niebywałym powodem do dumy dla wszystkich podmiotów reprezentujących lokalną branżę konferencyjną i eventową - mówi Mateusz Czerwiński z Warsaw Convention Bureau -  Awans Warszawy w międzynarodowym rankingu nie byłby możliwy, gdyby nie najlepiej rozwinięta w całym kraju infrastruktura konferencyjna: począwszy od portu lotniczego, przez hotele i obiekty konferencyjne, na profesjonalnych dostawcach usług kończąc - dodaje.

Przedstawiciel Warsaw Convention Bureau zwraca też uwagę na pewne niedoskonałości metodologii, jaką stosuje ICCA w swych badaniach. - Ze względu na złożoność rynków nie jest ona w stanie wychwycić wszystkich wydarzeń jakie odbywają się w danym mieście. Gdyby udało się wykazać wszystkie wydarzenia spełniające przyjęte kryteria, Warszawa na pewno znalazła by się jeszcze wyżej w rankingu i jeszcze wyraźniej zwiększyła dystans do pozostałych miast Polski - zaznacza Mariusz Czerwiński.

 

- W 2010 Polska była na 32 miejscu z 98 spotkaniami, a Kraków był na 59 miejscu z 31 spotkaniami. Tak więc w stosunku do ubiegłego roku zarówno Polska, jak i Kraków polepszyły swoją pozycję - komentuje wyniki rankingu ICCA Beata Paliś, kierownik Kraków Convention Bureau. - Myślę, że to dobre miejsce w światowym rankingu przemysłu spotkań. Świadczy to o tym, iż w naszych kraju przemysł spotkań rozwija się coraz bardziej. Oczywiście powinniśmy dążyć do jeszcze lepszych wyników w tym zakresie w kolejnych latach - dodaje Beata Paliś.

Równie imponująco, bo z 19 eventami więcej w stosunku do roku poprzedniego, zaprezentował się w raporcie Gdańsk, który znalazł się wśród 10 destynacji z największym wzrostem ilości konferencji stowarzyszeń. Warto jednak zaznaczyć, że pod nazwą tego miasta w bazie danych ICCA znalazły się również spotkania biznesowe organizowane w Sopocie i Gdyni.

Jeśli chodzi o liczbę spotkań w 2011 roku w miastach ogółem, globalnym liderem jest od kilku lat Wiedeń (181 spotkań). Kolejne miejsca zajmują: Paryż (174 spotkania), Barcelona (150 spotkań), Berlin (147 spotkań) i Singapur (142 spotkania).

Baza danych ICCA, czyli International Congress and Convention Association, to jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie raportów, obrazujących liczbę organizowanych na świecie spotkań stowarzyszeń. Baza nie uwzględnia innych spotkań biznesowych, czyli np. korporacyjnych, szkoleń czy targów. W raporcie uzwględnione są miasta będące gospodarzem największej ilości kongresów, w kontekście globalnym, a także z podziałem na kontynenty. Spotkanie, aby zostało zarejestrowane w bazie ICCA, musi spełnić następujące kryteria: liczyć minimum 50 uczestników, odbywać się cyklicznie i być rotacyjne, migrować pomiędzy co  najmniej 3 państwami oraz być spotkaniem międzynarodowym.

Pełny raport ICCA ukaże się na początku lipca 2012 r.

źródło: www.iccaworld.com, www.konferencje.pl

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne