Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Raport ICCA 2011 Polska na 21. miejscu, Warszawa znów pierwsza w kraju pod względem liczby spotkań

ICCA

16.05.2012

W tegorocznym rankingu ICCA "Country and City Rankings Report 2011" Polska zajęła 21 miejsce - w naszym kraju ogólem odbyło się 165 spotkań stowarzyszeń.

 

Biorąc pod uwagę, że całkowita ilość spotkań stowarzyszeń w bazie to 10 119, Polska uzyskała znakomity wynik - przypomnijmy, że rok wcześniej w naszym kraju odbyło się jedynie 98 spotkań spełniających kryteria rankingu ICCA. Najwyższe miejsca w zestawieniu pod względem globalnym zajęły Stany Zjednoczone (759 spotkań, w 2010 r. 623 spotkania), Niemcy (577 spotkań, rok wcześniej 542 spotkania) i Hiszpania (463 spotkania, rok wcześniej 451 spotkań). Tuż za nimi znalazły się Wielka Brytania (434 spotkania, rok wcześniej 299 spotkań), Francja (428 spotkań, poprzednio 371 spotkań) i Włochy (363 spotkania, poprzednio 341 spotkań).

Wśród polskich miast najwyżej, bo na 28. miejscu naświecie znalazła się Warszawa, w której w 2011 roku odbyło się 65 spotkań (rok wcześniej było to jedynie 28 spotkań). Po stolicy kolejne miejsca w rankingu zajęły Kraków (50 miejsce - 40 spotkań, w 2010 r. 31 spotkań), Gdańsk (92 miejsce - 23 spotkania, rok wcześniej poza rankingiem), Wrocław (211 miejsce - 10 spotkań, rok wcześniej 8 spotkań) i Poznań (232 miejsce - 8 spotkań, w 2010 r. 9 spotkań). Inne polskie miasta nie zakwalifikowały się do rankingu.

- Świeżo opublikowany raport ICCA 2011 świadczy nie tylko o dynamicznym rozwoju miasta jako destynacji spotkań, ale jest również niebywałym powodem do dumy dla wszystkich podmiotów reprezentujących lokalną branżę konferencyjną i eventową - mówi Mateusz Czerwiński z Warsaw Convention Bureau -  Awans Warszawy w międzynarodowym rankingu nie byłby możliwy, gdyby nie najlepiej rozwinięta w całym kraju infrastruktura konferencyjna: począwszy od portu lotniczego, przez hotele i obiekty konferencyjne, na profesjonalnych dostawcach usług kończąc - dodaje.

Przedstawiciel Warsaw Convention Bureau zwraca też uwagę na pewne niedoskonałości metodologii, jaką stosuje ICCA w swych badaniach. - Ze względu na złożoność rynków nie jest ona w stanie wychwycić wszystkich wydarzeń jakie odbywają się w danym mieście. Gdyby udało się wykazać wszystkie wydarzenia spełniające przyjęte kryteria, Warszawa na pewno znalazła by się jeszcze wyżej w rankingu i jeszcze wyraźniej zwiększyła dystans do pozostałych miast Polski - zaznacza Mariusz Czerwiński.

 

- W 2010 Polska była na 32 miejscu z 98 spotkaniami, a Kraków był na 59 miejscu z 31 spotkaniami. Tak więc w stosunku do ubiegłego roku zarówno Polska, jak i Kraków polepszyły swoją pozycję - komentuje wyniki rankingu ICCA Beata Paliś, kierownik Kraków Convention Bureau. - Myślę, że to dobre miejsce w światowym rankingu przemysłu spotkań. Świadczy to o tym, iż w naszych kraju przemysł spotkań rozwija się coraz bardziej. Oczywiście powinniśmy dążyć do jeszcze lepszych wyników w tym zakresie w kolejnych latach - dodaje Beata Paliś.

Równie imponująco, bo z 19 eventami więcej w stosunku do roku poprzedniego, zaprezentował się w raporcie Gdańsk, który znalazł się wśród 10 destynacji z największym wzrostem ilości konferencji stowarzyszeń. Warto jednak zaznaczyć, że pod nazwą tego miasta w bazie danych ICCA znalazły się również spotkania biznesowe organizowane w Sopocie i Gdyni.

Jeśli chodzi o liczbę spotkań w 2011 roku w miastach ogółem, globalnym liderem jest od kilku lat Wiedeń (181 spotkań). Kolejne miejsca zajmują: Paryż (174 spotkania), Barcelona (150 spotkań), Berlin (147 spotkań) i Singapur (142 spotkania).

Baza danych ICCA, czyli International Congress and Convention Association, to jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie raportów, obrazujących liczbę organizowanych na świecie spotkań stowarzyszeń. Baza nie uwzględnia innych spotkań biznesowych, czyli np. korporacyjnych, szkoleń czy targów. W raporcie uzwględnione są miasta będące gospodarzem największej ilości kongresów, w kontekście globalnym, a także z podziałem na kontynenty. Spotkanie, aby zostało zarejestrowane w bazie ICCA, musi spełnić następujące kryteria: liczyć minimum 50 uczestników, odbywać się cyklicznie i być rotacyjne, migrować pomiędzy co  najmniej 3 państwami oraz być spotkaniem międzynarodowym.

Pełny raport ICCA ukaże się na początku lipca 2012 r.

źródło: www.iccaworld.com, www.konferencje.pl

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Obiekty kultury Hotele konferencyjne; Restauracje
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne