Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Wibracje podczas konferencji? Nie wypada!


05.03.2010


Temat niby błahy i teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, jednak gdyby tak przeprowadzić badanie podczas losowo wybranej, najbliższej konferencji, okazałoby się, że mało kto się do tego stosuje. Chodzi o tak oczywistą rzecz jaką jest wyłączenie telefonu podczas czyjegoś występu - w tym wypadku występu prelegenta.

Na początku każdego takiego spotkania uczestniczy proszeni są o wyłączenie telefonów i oczywiście wszyscy stosują się do tej prośby. Jednak po kilku minutach trwania wykładu ze wszech stron dają się słyszeć niepokojące bzyczenia i ciche brzęczenia. Czyżby zmasowany atak pszczół? Na szczęście nie.To tylko nieposłuszni słuchacze, którzy zamiast wyłączyć telefony, przełączają je w tryb wibracji.
Jak się okazuje, nawet wyciszony ale wibrujący telefon odwraca uwagę słuchaczy od prelekcji, a przecież nie o to chodzi.
Amerykańska firmy Fast Company, która stworzyła listę najbardziej uzależniających dźwieków, umieściła odgłos wibrującego telefonu w ścisłej czołówce - bo na trzecim miejscu.

Wielu z nas wydaje się, że wyciszony telefon z włączoną funkcją wibracji jest niesłyszalny. Jednak wibracje mają swój własny dźwięk, który odrywa właściciela telefonu od wykonywanej wcześniej czynności.

 

 

 

źródło: http://www.fastcompany.com
 

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne