Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Wibracje podczas konferencji? Nie wypada!


05.03.2010


Temat niby błahy i teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, jednak gdyby tak przeprowadzić badanie podczas losowo wybranej, najbliższej konferencji, okazałoby się, że mało kto się do tego stosuje. Chodzi o tak oczywistą rzecz jaką jest wyłączenie telefonu podczas czyjegoś występu - w tym wypadku występu prelegenta.

Na początku każdego takiego spotkania uczestniczy proszeni są o wyłączenie telefonów i oczywiście wszyscy stosują się do tej prośby. Jednak po kilku minutach trwania wykładu ze wszech stron dają się słyszeć niepokojące bzyczenia i ciche brzęczenia. Czyżby zmasowany atak pszczół? Na szczęście nie.To tylko nieposłuszni słuchacze, którzy zamiast wyłączyć telefony, przełączają je w tryb wibracji.
Jak się okazuje, nawet wyciszony ale wibrujący telefon odwraca uwagę słuchaczy od prelekcji, a przecież nie o to chodzi.
Amerykańska firmy Fast Company, która stworzyła listę najbardziej uzależniających dźwieków, umieściła odgłos wibrującego telefonu w ścisłej czołówce - bo na trzecim miejscu.

Wielu z nas wydaje się, że wyciszony telefon z włączoną funkcją wibracji jest niesłyszalny. Jednak wibracje mają swój własny dźwięk, który odrywa właściciela telefonu od wykonywanej wcześniej czynności.

 

 

 

źródło: http://www.fastcompany.com
 

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne