Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
Mercure Kraków Stare Miasto

Czterogwiazdkowy Mercure na konferencje powstanie w centrum Krakowa

Data aktualności: 09-12-2014

 • Czterogwiazdkowy Mercure na konferencje powstanie w centrum Krakowa - Mercure Kraków Stare Miasto

  Orbis wykupił działkę w centrum Krakowa pod nowy Hotel Mercure, który będzie gotowy za dwa lata. W hotelu znajdzie się 300 mkw. powierzchni konferencyjnej.

  Obiekt uzupełni kompleks hotelowy Orbisu w centrum miasta – stanie blisko hoteli Ibis i Ibis Budget. Taka lokalizacja zapewni zarówno gościom, jak i uczestnikom i organizatorom konferencji dogodny dojazd i bliskość atrakcji turystycznych. Hoteli zaoferuje 200 pokoi.
  Orbis zainwestował prawie 19 milionów złotych Orbis na działkę pod budowę hotelu Mercure w Krakowie. 

   

  Nowe sale konferencyjne w Krakowie

  Czterogwiazdkowy hotel Mercure w Krakowie będzie dysponował 300-metrową powierzchnią konferencyjnej. Goście będą mogli korzystać z restauracji WineStone oraz fitness roomu. Budynek powstanie zgodnie z  wymaganiami certyfikatu BREEAM dla „zielonych budynków”. Szacowany łączny koszt inwestycji wyniesie prawie 100 milionów złotych. Otwarcie planowane jest na koniec 2016 roku.

  Obecnie w Polsce Orbis oferuje 12 000 pokoi w 63 obiektach, a w salach konferencyjnych hoteli Grupy można zorganizować konferencje dla ponad 12 tys. uczestników jednocześnie. W tej chwili Orbis zarządza 68 hotelami w Polscena Litwie oraz Łotwie. Jednak w styczniu Grupa nabędzie kolejnych 46 hoteli od Accoru, w tym również hotele marki Mercure. Na mocy umowy licencyjnej liczba hoteli zarządzanych przez Orbis zwiększy się do 110 hoteli w całej Europie Środkowej.

  Więcej o inwestycji Grupy Orbis czytaj tu.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: