Koniec stycznia przyniósł krakowskiemu Radisson Blu dość istotną zmianę – stanowisko dyrektora generalnego objęła Lidia Wiszniewska zastępując tym samym wieloletniego szefa obiektu – Nino Rosenlunda.

Po ponad sześciu latach zdecydowano się na zmianę włodarza krakowskiego hotelu, który swoją pozycję w mieście umacnia już od 11 lat funkcjonowania. Lidia Wiszniewska ma za sobą spore doświadczenie w branży hotelarskiej – swoją karierę rozpoczęła w szczecińskim Radissonie, by później jako dyrektor ds. sprzedaży i marketingu uczestniczyć w inauguracji działalności obiektów sieci w Warszawie i Sofii, a także Wrocławiu i Krakowie. Nowa dyrektor od 22 lat pracuje także w sieci hoteli Carlson Rezidor, a przez 7 lat zarządzała obiektami Park Inn w Rosji jako dyrektor generalny, gdzie m.in. wdrażała nowe strategie sprzedaży i marketingu oraz zajmowała się zarządzaniem technicznym i standaryzacją. Na swoim koncie ma praktykę związaną z kierowaniem dużymi obiektami, m.in. hotelem dysponującym 1200 pokojami i zapleczem konferencyjnym na 1500 osób. Od początku działalności krakowskiego Radisson Blu, obiektem zarządzało czterech dyrektorów, w tym najdłużej, bo aż sześć i pół roku, Nino Rosenlund.

Konferencje w stolicy Małopolski 

Znajdujący się w centrum miasta pięciogwiazdkowy obiekt dysponuje obszernym zapleczem konferencyjnym w postaci 8 sal o łącznej powierzchni 326 mkw., z których największa może jednorazowo pomieścić 150 osób. Na klientów biznesowych czekają również niestandardowe pakiety konferencyjne w postaci modelu spotkań Experience Meetings  „Out of the Box”. Wszystkie sale są w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt konferencyjny i bezprzewodowy Internet – uczestnicy mogą również skorzystać z innowacyjnej technologii DigiCharts umożliwiającej digitalizacją notatek. Na gości czeka również 196 komfortowych pokoi i apartamentów mieszczącym blisko 400 osób.