Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ekologiczne destynacje 10 krajów najbardziej przyjaznych środowisku


03.09.2010

Zielone i nieskazitelnie czyste kraje zajmują  pierwsze miejsca na listach najbardziej pożądanych destynacji. Gdzie więc jechać żeby spotkanie przebiegło w ‘czystej’ atmosferze?

 

 

 

Ostatnie pożary w Rosji przyczyniły się nie tylko do zakłócenia lotów ale przede wszystkim zwiększyły zanieczyszczenie powietrza w Moskwie i okolicach.

Ze swojego kalendarza większość wykreśliła również spotkania w rejonie Zatoki Meksykańskiej, gdzie skutki wycieku ropy odczuwalne będą jeszcze przez długie lata.

Nie bez wpływu na atmosferę pozostał pył wulkaniczny, unoszący się nad Europą w wyniku wybuchu wulkanu na Islandii. Skutecznie sparaliżował ruch powietrzny i równie skutecznie odstraszył turystów, którzy dzisiaj częściej niż kiedykolwiek starają się omijać brudne i pogrążone w smogu miasta.

Sytuacje, jak te przedstawione powyżej sprawiają, że podróżujący coraz częściej wybierając miejsce wyjazdu, biorą pod uwagę jakość środowiska naturalnego. Zielone i nieskażone kraje przyciągają coraz większą liczbę turystów nie tylko indywidualnych, ale również biznesowych.

Skyscanner, mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie turystów opublikował listę 10 krajów, najbardziej przyjaznych środowisku.

1. Szwajcaria.
Szwajcaria to przede wszystkim góry i jeziora. Kraj przyciąga nie tylko swoim pięknem, ale również eko-ofertami. Przykładem może być luksusowy eko-camping WhitePod Village.

2. Norwegia
Napędzana przez naturę (Powered by nature) – tak brzmi hasło turystyczne tego kraju. Strome klify, niebieskie fiordy, kaskada wodospadów – wszystko to tworzy niepowtarzalny krajobraz określany jako czyste piękno.

3. Szwecja
Położona w sąsiedztwie Norwegii uwielbiana jest przede wszystkim za swoje zorze polarne, piaszczyste plaże i bezkresne łąki. Szwecja jako drugi kraj na świecie wprowadziła eko-turystykę.

4. Finlandia
Kolejny kraj z półwyspu Skandynawskiego uznany został za jeden z najczystszych na świecie. Finlandia może szczycić się bogatym połaciem lasów oraz licznymi jeziorami. Newsweek przyznał Finlandii miano „ Najlepszego kraju na świecie”.

5. Costa Rica
Jedno z niewielu miejsc Ameryki Środkowej, gdzie pod ochroną są tak rozległe tereny. Pełna rezerwatów i parków narodowych Costa Rica chroni 27% swoich połaci.

6. Austria
Austria oferuje naukę w wakacje w swojej nietypowej szkole. Wysoko wśród górskich pastwisk znajduje się miejsce, w którym można nauczyć się wyrabiać chleb czy doić krowę.

7. Nowa Zelandia
Nowa Zelandia to zielony, przepięknym kraj, obfitujący w górzyste krajobrazy  i wielkie plaże. Wie o tym każdy kto choć raz obejrzał film „Władca pierścieni”.

8. Łotwa
Łotwa słynie z otwartych gospodarstw na których można posmakować świeżej i naturalnej żywności. Dowiedzieć się można również jak taka żywność jest wytwarzana, a także spróbować swoich sił przy ekologicznej produkcji.

9. Columbia
Kraj wielu możliwości położony w Ameryce Południowej. Turystów przyciąga licznymi możliwościami spędzania czasu wolnego od nurkowania na rafie po relaksujące kąpiele w wodach termicznych. Fani napojów kofeinowych odwiedzić mogą również plantacje kawy.

10. Francja
Zróżnicowany krajobraz – szczyty Alp i wysepki na Oceanie Atlantyckim, przyciąga nawet najbardziej wybrednych turystów. We Francji każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy poszukuje równin, lasów i torfowisk czy lepiej czuje się wśród pagórków i dolin. 


Wśród zielonych i czystych krajów są również Niemcy na miejscu 13, dzieląc tę pozycję ze Słowenią. Na liście znalazły się również Wielka Brytania – 15., Włochy – 23., Rosja – 28., Hiszpania – 30., USA – 39.


źródło: na podstawie www.skyscanner.net

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne