Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Ekologiczne destynacje 10 krajów najbardziej przyjaznych środowisku


03.09.2010

Zielone i nieskazitelnie czyste kraje zajmują  pierwsze miejsca na listach najbardziej pożądanych destynacji. Gdzie więc jechać żeby spotkanie przebiegło w ‘czystej’ atmosferze?

 

 

 

Ostatnie pożary w Rosji przyczyniły się nie tylko do zakłócenia lotów ale przede wszystkim zwiększyły zanieczyszczenie powietrza w Moskwie i okolicach.

Ze swojego kalendarza większość wykreśliła również spotkania w rejonie Zatoki Meksykańskiej, gdzie skutki wycieku ropy odczuwalne będą jeszcze przez długie lata.

Nie bez wpływu na atmosferę pozostał pył wulkaniczny, unoszący się nad Europą w wyniku wybuchu wulkanu na Islandii. Skutecznie sparaliżował ruch powietrzny i równie skutecznie odstraszył turystów, którzy dzisiaj częściej niż kiedykolwiek starają się omijać brudne i pogrążone w smogu miasta.

Sytuacje, jak te przedstawione powyżej sprawiają, że podróżujący coraz częściej wybierając miejsce wyjazdu, biorą pod uwagę jakość środowiska naturalnego. Zielone i nieskażone kraje przyciągają coraz większą liczbę turystów nie tylko indywidualnych, ale również biznesowych.

Skyscanner, mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie turystów opublikował listę 10 krajów, najbardziej przyjaznych środowisku.

1. Szwajcaria.
Szwajcaria to przede wszystkim góry i jeziora. Kraj przyciąga nie tylko swoim pięknem, ale również eko-ofertami. Przykładem może być luksusowy eko-camping WhitePod Village.

2. Norwegia
Napędzana przez naturę (Powered by nature) – tak brzmi hasło turystyczne tego kraju. Strome klify, niebieskie fiordy, kaskada wodospadów – wszystko to tworzy niepowtarzalny krajobraz określany jako czyste piękno.

3. Szwecja
Położona w sąsiedztwie Norwegii uwielbiana jest przede wszystkim za swoje zorze polarne, piaszczyste plaże i bezkresne łąki. Szwecja jako drugi kraj na świecie wprowadziła eko-turystykę.

4. Finlandia
Kolejny kraj z półwyspu Skandynawskiego uznany został za jeden z najczystszych na świecie. Finlandia może szczycić się bogatym połaciem lasów oraz licznymi jeziorami. Newsweek przyznał Finlandii miano „ Najlepszego kraju na świecie”.

5. Costa Rica
Jedno z niewielu miejsc Ameryki Środkowej, gdzie pod ochroną są tak rozległe tereny. Pełna rezerwatów i parków narodowych Costa Rica chroni 27% swoich połaci.

6. Austria
Austria oferuje naukę w wakacje w swojej nietypowej szkole. Wysoko wśród górskich pastwisk znajduje się miejsce, w którym można nauczyć się wyrabiać chleb czy doić krowę.

7. Nowa Zelandia
Nowa Zelandia to zielony, przepięknym kraj, obfitujący w górzyste krajobrazy  i wielkie plaże. Wie o tym każdy kto choć raz obejrzał film „Władca pierścieni”.

8. Łotwa
Łotwa słynie z otwartych gospodarstw na których można posmakować świeżej i naturalnej żywności. Dowiedzieć się można również jak taka żywność jest wytwarzana, a także spróbować swoich sił przy ekologicznej produkcji.

9. Columbia
Kraj wielu możliwości położony w Ameryce Południowej. Turystów przyciąga licznymi możliwościami spędzania czasu wolnego od nurkowania na rafie po relaksujące kąpiele w wodach termicznych. Fani napojów kofeinowych odwiedzić mogą również plantacje kawy.

10. Francja
Zróżnicowany krajobraz – szczyty Alp i wysepki na Oceanie Atlantyckim, przyciąga nawet najbardziej wybrednych turystów. We Francji każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy poszukuje równin, lasów i torfowisk czy lepiej czuje się wśród pagórków i dolin. 


Wśród zielonych i czystych krajów są również Niemcy na miejscu 13, dzieląc tę pozycję ze Słowenią. Na liście znalazły się również Wielka Brytania – 15., Włochy – 23., Rosja – 28., Hiszpania – 30., USA – 39.


źródło: na podstawie www.skyscanner.net

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne