Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

know-how Olimpiada 2012 w Londynie a Rynek Spotkań


07.06.2010

W Londynie, przed Igrzyskami Olimpijskimi 2012 rośnie nie tylko ekscytacja ale również liczba inwestycji poświęconych Igrzyskom, co z kolei powinno przełożyć się na długoterminowy wzrost wartości regionu dla biznesowych podróży międzynarodowych oraz rynków spotkań.


Organizatorzy międzynarodowych spotkań wykazują niechęć w kwestii zorganizowania swoich eventów w Londynie ze względu na brak infrastruktury i wsparcia ze strony miasta, - przyznaje Anna Golden, dyrektor handlowy w Earls Court i Olympia Venues, gdzie odbędzie się olimpijski turniej siatkówki. - Im bardziej prestiżowe imprezy odbędą się w Londynie, tym wyższa będzie jego ranga jako destynacji światowej klasy. Krótko mówiąc, wcielenie się w rolę gospodarza największej imprezy na świecie pozwoli stworzyć niezaprzeczalne dziedzictwo dla naszego miasta i miejsc związanych z Igrzyskami - dodaje.

Oprócz nowej wioski olimpijskiej, w wielu istniejących obiektach w Londynie odbędą się poszczególne turnieje olimpijskie, m.in.w Excel London, Lord's Cricket Ground, Wimbledon. Londyn modernizuje również system transportu, baza noclegowa wzrośnie do 120 000 pokoi, a nowe obiekty zostaną przeznaczone na spotkania i kongresy w ramach inicjatywy olimpijskiej.

Decydując o wyborze miejsca kongresu pod rozwagę brane są lokalizacje, które mogą pomóc w osiągnięciu celów biznesowych. Obiekt konferencyjny, koszt transportu i inne wydatki również mają znaczenie przy podejmowaniu decyzji - mówi Chris Gaia, wiceprezes ds. marketingu w Maritz Travel, Fentona, MO.

Rynek turystyczny w Londynie pozostaje prężny

Pomimo globalnego spowolnienia w 2009 r. w turystyce biznesowej, Londyn był w stanie poradzić sobie z kryzysem lepiej niż inne międzynarodowe destynacje.

W rzeczywistości, liczba zagranicznych gości w Londynie spadła tylko o 4,6% w 2009 w porównaniu do 2008. To dobra wiadomość, ponieważ połączenie stabilnej branży hotelarsko-gastronomicznej i lokalnego zaangażowania w turystykę biznesową będzie budować zaufanie osób odpowiedzialnych za dokonywanie wyboru miejsca.

Ameryka Północna jest ważnym klientem dla Londynu, ponieważ 15% odwiedzających Londyn przybywa właśnie zza oceanu. W 2009 podróże służbowe stanowiły około 30% łącznych wpływów rynku turystycznego w Londynie.

Międzynarodowe Spotkania przed Igrzyskami Olimpijskimi

Wiele organizacji planuje zorganizować wyjazdowe spotkania i eventy w Londynie, zarówno przed jak i po Igrzyskach Olimpijskich - mówi Chloe Couchman, rzecznik Visit London.

Pewne kryteria zostały ustalone jesienią ubiegłego roku, kiedy GASTRO 2009 – owoc międzynarodowej współpracy czterech organizacji gastroenterologii, miał miejsce w Londynie. Było to największe wydarzenie tego typu -  prawie 14600 uczestników.

Europejskie stowarzyszenia planują zorganizować swoje najważniejsze imprezy właśnie w Londynie.

Również niektóre amerykańskie firmy o zasięgu międzynarodowym planują kluczowe kongresy przeprowadzić w stolicy Wielkiej Brytanii.

Spuścizna po Igrzyskach Olimpijskich w Londyńskiej Turystyce Biznesowej

Ponieważ stowarzyszenia mają tendencję do planowania z dwu, trzy letnim wyprzedzeniem, wygląda na to, że czas podejmowania decyzji dotyczących organizacji spotkań w Londynie w 2012 roku, po Igrzyskach Olimpijskich, właśnie się rozpoczął. International Communication Association w Waszyngtonie, poinformowała już, że w czerwcu 2013 roku odbędzie się tam ich doroczna konferencja.

Londyn jest także na krótkiej liście miejsc, rozpatrywanych przez Światową Federację Towarzystw Neurochirurgicznych (w Nyonie w Szwajcarii) jako miejsce światowego kongresu.

Anglia stara się również wykorzystać status Igrzysk Olimpijskich w Londynie jako kartę przetargową w staraniach o organizację Mistrzostw Świata FIFA w 2018 lub 2022.

Stosunek wartości do walut

Najtrudniejszym wyzwaniem przy wyborze zagranicznej destynacji jest zaplanowanie kosztów zorganizowania przedsięwzięcia ze względu na różnice walut. Jednak w przypadku Funta brytyjskiego kursy walut są optymistyczne dla Dolara amerykańskiego oraz Euro

"Przy korzystnych kursach walut, jak w obecnej sytuacji, rzeczywiście dla międzynarodowych stowarzyszeń otwiera się zagraniczny rynek jako potencjalne miejsca spotkań", mówi Gaia.


źródło: www.businesstraveldestinations.com

Autorem jest Rob Hard, wolny strzelec z Chicago, pisarz podróżnik, fascynat turystyki biznesowej,  redaktor BusinessTravelDestinations.com i działu event planning na stronie About.com. Rob test również założycielem RH Communications. Inc. – firmy świadczącej usługi marketingowe.

 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Restauracje Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe Ośrodki konferencyjne; Ośrodki szkoleniowe; Restauracje Hotele konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne