Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

know-how Olimpiada 2012 w Londynie a Rynek Spotkań


07.06.2010

W Londynie, przed Igrzyskami Olimpijskimi 2012 rośnie nie tylko ekscytacja ale również liczba inwestycji poświęconych Igrzyskom, co z kolei powinno przełożyć się na długoterminowy wzrost wartości regionu dla biznesowych podróży międzynarodowych oraz rynków spotkań.


Organizatorzy międzynarodowych spotkań wykazują niechęć w kwestii zorganizowania swoich eventów w Londynie ze względu na brak infrastruktury i wsparcia ze strony miasta, - przyznaje Anna Golden, dyrektor handlowy w Earls Court i Olympia Venues, gdzie odbędzie się olimpijski turniej siatkówki. - Im bardziej prestiżowe imprezy odbędą się w Londynie, tym wyższa będzie jego ranga jako destynacji światowej klasy. Krótko mówiąc, wcielenie się w rolę gospodarza największej imprezy na świecie pozwoli stworzyć niezaprzeczalne dziedzictwo dla naszego miasta i miejsc związanych z Igrzyskami - dodaje.

Oprócz nowej wioski olimpijskiej, w wielu istniejących obiektach w Londynie odbędą się poszczególne turnieje olimpijskie, m.in.w Excel London, Lord's Cricket Ground, Wimbledon. Londyn modernizuje również system transportu, baza noclegowa wzrośnie do 120 000 pokoi, a nowe obiekty zostaną przeznaczone na spotkania i kongresy w ramach inicjatywy olimpijskiej.

Decydując o wyborze miejsca kongresu pod rozwagę brane są lokalizacje, które mogą pomóc w osiągnięciu celów biznesowych. Obiekt konferencyjny, koszt transportu i inne wydatki również mają znaczenie przy podejmowaniu decyzji - mówi Chris Gaia, wiceprezes ds. marketingu w Maritz Travel, Fentona, MO.

Rynek turystyczny w Londynie pozostaje prężny

Pomimo globalnego spowolnienia w 2009 r. w turystyce biznesowej, Londyn był w stanie poradzić sobie z kryzysem lepiej niż inne międzynarodowe destynacje.

W rzeczywistości, liczba zagranicznych gości w Londynie spadła tylko o 4,6% w 2009 w porównaniu do 2008. To dobra wiadomość, ponieważ połączenie stabilnej branży hotelarsko-gastronomicznej i lokalnego zaangażowania w turystykę biznesową będzie budować zaufanie osób odpowiedzialnych za dokonywanie wyboru miejsca.

Ameryka Północna jest ważnym klientem dla Londynu, ponieważ 15% odwiedzających Londyn przybywa właśnie zza oceanu. W 2009 podróże służbowe stanowiły około 30% łącznych wpływów rynku turystycznego w Londynie.

Międzynarodowe Spotkania przed Igrzyskami Olimpijskimi

Wiele organizacji planuje zorganizować wyjazdowe spotkania i eventy w Londynie, zarówno przed jak i po Igrzyskach Olimpijskich - mówi Chloe Couchman, rzecznik Visit London.

Pewne kryteria zostały ustalone jesienią ubiegłego roku, kiedy GASTRO 2009 – owoc międzynarodowej współpracy czterech organizacji gastroenterologii, miał miejsce w Londynie. Było to największe wydarzenie tego typu -  prawie 14600 uczestników.

Europejskie stowarzyszenia planują zorganizować swoje najważniejsze imprezy właśnie w Londynie.

Również niektóre amerykańskie firmy o zasięgu międzynarodowym planują kluczowe kongresy przeprowadzić w stolicy Wielkiej Brytanii.

Spuścizna po Igrzyskach Olimpijskich w Londyńskiej Turystyce Biznesowej

Ponieważ stowarzyszenia mają tendencję do planowania z dwu, trzy letnim wyprzedzeniem, wygląda na to, że czas podejmowania decyzji dotyczących organizacji spotkań w Londynie w 2012 roku, po Igrzyskach Olimpijskich, właśnie się rozpoczął. International Communication Association w Waszyngtonie, poinformowała już, że w czerwcu 2013 roku odbędzie się tam ich doroczna konferencja.

Londyn jest także na krótkiej liście miejsc, rozpatrywanych przez Światową Federację Towarzystw Neurochirurgicznych (w Nyonie w Szwajcarii) jako miejsce światowego kongresu.

Anglia stara się również wykorzystać status Igrzysk Olimpijskich w Londynie jako kartę przetargową w staraniach o organizację Mistrzostw Świata FIFA w 2018 lub 2022.

Stosunek wartości do walut

Najtrudniejszym wyzwaniem przy wyborze zagranicznej destynacji jest zaplanowanie kosztów zorganizowania przedsięwzięcia ze względu na różnice walut. Jednak w przypadku Funta brytyjskiego kursy walut są optymistyczne dla Dolara amerykańskiego oraz Euro

"Przy korzystnych kursach walut, jak w obecnej sytuacji, rzeczywiście dla międzynarodowych stowarzyszeń otwiera się zagraniczny rynek jako potencjalne miejsca spotkań", mówi Gaia.


źródło: www.businesstraveldestinations.com

Autorem jest Rob Hard, wolny strzelec z Chicago, pisarz podróżnik, fascynat turystyki biznesowej,  redaktor BusinessTravelDestinations.com i działu event planning na stronie About.com. Rob test również założycielem RH Communications. Inc. – firmy świadczącej usługi marketingowe.

 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne