Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Oczami Specjalisty Infrastruktura konferencyjna na Śląsku przeżywa rozkwit


27.09.2010

Województwo śląskie to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce. To także coraz bardziej liczące się miejsce pod względem turystyki biznesowej i przemysłu spotkań. Najlepiej świadczą o tym nowe hotele, które już wkrótce zostaną tu otwarte.

  

Katowice i całe województwo śląskie to bardzo atrakcyjne miejsce do organizacji spotkań biznesowych. Łatwa dostępność komunikacyjna, którą gwarantuje autostrada A4 a w nieodległej przyszłości również A1, międzynarodowe porty lotnicze w Katowicach- Pyrzowicach, Krakowie- Balicach oraz Ostrawie, położenie na przecięciu ważnych europejskich szlaków kolejowych na osi wschód - zachód i północ - południe, czy też szybkie połączenie z Warszawą, sprawia, że bez problemu można tu dotrzeć praktycznie z każdego kierunku.

Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo ogólnoświatowego kryzysu, który dotknął również przemysł spotkań, baza konferencyjno - hotelowa w naszym regionie dynamicznie się rozwija.

Już 30 września 2010 r. baza hotelowa w Katowicach poszerzy się o kolejny czterogwiazdkowy obiekt - Best Western Premier Katowice****. Będzie to pierwszy  hotel pod tym szyldem otwarty w stolicy województwa śląskiego. Best Western Premier Katowice  położony jest blisko centrum Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku i niewielkiej odległości od  Stadionu Śląskiego. Hotel posiada 168 klimatyzowanych pokoi. Klienci znajdą w nim restauracje Best Berry, Lemon Bar, centrum konferencyjne, fitness studio oraz bezpłatny parking dla samochodów i autobusów. Do dyspozycji odwiedzających będzie także bezpłatny bezprzewodowy Internet, całodobowy room service oraz jedyna w Katowicach biblioteka hotelowa. 

Jesienią bieżącego roku w Chorzowie zostanie otwarty hotel Bella Notte*** . To kolejny obiekt należący do sieci STYLEHOTELS. Do dyspozycji gości będzie 45 pokoi dających 94 miejsc noclegowych, bufet śniadaniowo – kawowy oraz parking strzeżony. Gościom stworzona zostanie możliwość  korzystania z zaplecza konferencyjnego, restauracji oraz Term Cesarskich znajdującego się tuż obok i należącego do tej samej sieci hotelu Arsenal Palace ****.

W grudniu 2010 planuje swoje otwarcie kolejny nowy obiekt hotelowy w standardzie czterech gwiazdek - HOTEL SZAFRAN****. Hotel posiada doskonałą lokalizację, gdyż położony jest przy trasie przelotowej Kraków - Wrocław w Czeladzi. Hotel będzie oferował swoim gościom 117 pokoi jedno i dwuosobowych, w tym 7 apartamentów oraz 4 pokoje dla osób niepełnosprawnych. W hotelu będzie można zorganizować spotkania biznesowe, konferencje czy szkolenia  w nowoczesnej sali konferencyjnej mogącej pomieścić  nawet 320 osób. Wraz z zapleczem restauracyjno- konferencyjnym znajdującego się tuż obok Szafranowego Dworu liczba osób, jaką może obsłużyć jednocześnie ten kompleks, wzrośnie do 720. Hotel  posiadał będzie również  parking strzeżony oraz miejsca parkingowe, a na najwyższej kondygnacji zaoferuje SPA dla gości hotelowych i nie tylko.

Qubus Hotel Bielsko - Biała
będzie czternastym obiektem tej  sieci w Polsce. Jego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2011 roku. Ten czterogwiazdkowy obiekt będzie zlokalizowany w samym centrum miasta, w nowo otwartym centrum handlowo - usługowym Sfera II. Swoim gościom zaoferuje on 122 pokoje, stylową restaurację z letnim tarasem, lobby bar oraz wielopoziomowy parking. W hotelu znajdzie się również centrum konferencyjne - z trzema nowoczesnymi salami, w których organizować będzie można spotkanie do 250 osób.

Maksimum sp. z o.o. Holding S.K.A  jest inwestorem hotelu powstającego w Bytomiu. Do użytku zostanie oddanych 88 pokoi, w tym 85 pokoi 2-osobowych, 2 studia oraz 1 apartament. Planowane jest również stworzenie pięciu sal konferencyjnych (każda dla 30-40 osób) oraz trzech sal restauracyjnych.  Zakończenie części hotelowej planowane jest na czwarty kwartał 2011.

W 2013 roku w Katowicach, tuż przy Spodku, zostanie otwarte Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.

Już dziś istnieje na Śląsku możliwość organizacji dużych krajowych i międzynarodowych wydarzeń biznesowych, czego najlepszym przykładem jest Europejski Kongres Gospodarczy, w którym w 2009 i 2010 roku uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Wszystko to sprawia, że Katowice i cały region już teraz można zaliczyć do najważniejszych destynacji turystyki biznesowej i przemysłu spotkań w Polsce.


Autor:  Krystian Gryglaszewski, Główny Specjalista, Convention Bureau Katowice
 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne