Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Oczami Specjalisty Infrastruktura konferencyjna na Śląsku przeżywa rozkwit


27.09.2010

Województwo śląskie to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Polsce. To także coraz bardziej liczące się miejsce pod względem turystyki biznesowej i przemysłu spotkań. Najlepiej świadczą o tym nowe hotele, które już wkrótce zostaną tu otwarte.

  

Katowice i całe województwo śląskie to bardzo atrakcyjne miejsce do organizacji spotkań biznesowych. Łatwa dostępność komunikacyjna, którą gwarantuje autostrada A4 a w nieodległej przyszłości również A1, międzynarodowe porty lotnicze w Katowicach- Pyrzowicach, Krakowie- Balicach oraz Ostrawie, położenie na przecięciu ważnych europejskich szlaków kolejowych na osi wschód - zachód i północ - południe, czy też szybkie połączenie z Warszawą, sprawia, że bez problemu można tu dotrzeć praktycznie z każdego kierunku.

Na uwagę zasługuje fakt, że pomimo ogólnoświatowego kryzysu, który dotknął również przemysł spotkań, baza konferencyjno - hotelowa w naszym regionie dynamicznie się rozwija.

Już 30 września 2010 r. baza hotelowa w Katowicach poszerzy się o kolejny czterogwiazdkowy obiekt - Best Western Premier Katowice****. Będzie to pierwszy  hotel pod tym szyldem otwarty w stolicy województwa śląskiego. Best Western Premier Katowice  położony jest blisko centrum Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku i niewielkiej odległości od  Stadionu Śląskiego. Hotel posiada 168 klimatyzowanych pokoi. Klienci znajdą w nim restauracje Best Berry, Lemon Bar, centrum konferencyjne, fitness studio oraz bezpłatny parking dla samochodów i autobusów. Do dyspozycji odwiedzających będzie także bezpłatny bezprzewodowy Internet, całodobowy room service oraz jedyna w Katowicach biblioteka hotelowa. 

Jesienią bieżącego roku w Chorzowie zostanie otwarty hotel Bella Notte*** . To kolejny obiekt należący do sieci STYLEHOTELS. Do dyspozycji gości będzie 45 pokoi dających 94 miejsc noclegowych, bufet śniadaniowo – kawowy oraz parking strzeżony. Gościom stworzona zostanie możliwość  korzystania z zaplecza konferencyjnego, restauracji oraz Term Cesarskich znajdującego się tuż obok i należącego do tej samej sieci hotelu Arsenal Palace ****.

W grudniu 2010 planuje swoje otwarcie kolejny nowy obiekt hotelowy w standardzie czterech gwiazdek - HOTEL SZAFRAN****. Hotel posiada doskonałą lokalizację, gdyż położony jest przy trasie przelotowej Kraków - Wrocław w Czeladzi. Hotel będzie oferował swoim gościom 117 pokoi jedno i dwuosobowych, w tym 7 apartamentów oraz 4 pokoje dla osób niepełnosprawnych. W hotelu będzie można zorganizować spotkania biznesowe, konferencje czy szkolenia  w nowoczesnej sali konferencyjnej mogącej pomieścić  nawet 320 osób. Wraz z zapleczem restauracyjno- konferencyjnym znajdującego się tuż obok Szafranowego Dworu liczba osób, jaką może obsłużyć jednocześnie ten kompleks, wzrośnie do 720. Hotel  posiadał będzie również  parking strzeżony oraz miejsca parkingowe, a na najwyższej kondygnacji zaoferuje SPA dla gości hotelowych i nie tylko.

Qubus Hotel Bielsko - Biała
będzie czternastym obiektem tej  sieci w Polsce. Jego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2011 roku. Ten czterogwiazdkowy obiekt będzie zlokalizowany w samym centrum miasta, w nowo otwartym centrum handlowo - usługowym Sfera II. Swoim gościom zaoferuje on 122 pokoje, stylową restaurację z letnim tarasem, lobby bar oraz wielopoziomowy parking. W hotelu znajdzie się również centrum konferencyjne - z trzema nowoczesnymi salami, w których organizować będzie można spotkanie do 250 osób.

Maksimum sp. z o.o. Holding S.K.A  jest inwestorem hotelu powstającego w Bytomiu. Do użytku zostanie oddanych 88 pokoi, w tym 85 pokoi 2-osobowych, 2 studia oraz 1 apartament. Planowane jest również stworzenie pięciu sal konferencyjnych (każda dla 30-40 osób) oraz trzech sal restauracyjnych.  Zakończenie części hotelowej planowane jest na czwarty kwartał 2011.

W 2013 roku w Katowicach, tuż przy Spodku, zostanie otwarte Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.

Już dziś istnieje na Śląsku możliwość organizacji dużych krajowych i międzynarodowych wydarzeń biznesowych, czego najlepszym przykładem jest Europejski Kongres Gospodarczy, w którym w 2009 i 2010 roku uczestniczyło kilka tysięcy osób.

Wszystko to sprawia, że Katowice i cały region już teraz można zaliczyć do najważniejszych destynacji turystyki biznesowej i przemysłu spotkań w Polsce.


Autor:  Krystian Gryglaszewski, Główny Specjalista, Convention Bureau Katowice
 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Hotele konferencyjne; W budowie
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne