Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów.
Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc.
Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Orbis największą siecią hotelową w Europie Środkowej?

Grupa Hotelowa Orbis sale konferencyjne Europa Środkowa stolice

28.10.2014

Największa sieć hoteli w Polsce – Orbis S.A. – ma szansę przejąć 46 hoteli w Europie Środkowej. Orbis otrzymał powyższą ofertę od swojego partnera strategicznego, grupy Accor. Oferta dotyczy spółek zależnych Accor na Węgrzech (zarządzają one także hotelami w Macedonii, Słowacji i Bułgarii), w Czechach, Rumunii oraz Polsce. Zaproponowana cena to 142,3 mln euro.

 


Oferta dla Orbisu


Hotele, będące przedmiotem oferty, działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis oraz ibis budget i składa się na nie 11 hoteli własnych, 17 w dzierżawie, 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie oraz 7 we franczyzie. Zdecydowana większość hoteli jest zlokalizowana w stolicach państw, których dotyczy oferta.

Obecnie w strukturze Grupy Orbis funkcjonuje 68 hoteli, w tym: 52 własne, 1 w dzierżawie, 3 w zarządzaniu oraz 12 franczyzowych. Wszystkie położone są w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce, na Litwie oraz na Łotwie. Przejęcie od Accoru kolejnych hoteli to dla Orbisu szansa na skokowy wzrost biznesu. Wówczas Orbis zarządzałby w sumie ponad 110 hotelami i umocniłby pozycję największej sieci hotelowej w Europie Środkowej. Prócz hoteli, przedmiotem oferty są także nowe warunki umowy licencyjnej dotyczącej całej Europy Środkowej, które stanowią, że Orbis byłby wyłącznym licencjodawcą marek Accoru w tym regionie.

Orbis hotele Accor sale konferencyjneOrbis hotele Accor sale konferencyjneOrbis hotele Accor sale konferencyjne


Orbis ma już pozytywne doświadczenie w tego typu transakcjach z Accorem. W 2003 roku pełnym sukcesem okazało się przejęcie hoteli należących do spółki Hekon. Czy tym razem będzie podobnie? Negocjacje potrwają do końca listopada 2014 r.

 


Sale konferencyjne i baza noclegowa w polskich hotelach Orbisu


Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Oferuje 12 000 pokoi w 63 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w całym kraju. W salach konferencyjnych hoteli Grupy Orbis można zorganizować konferencje dla ponad 12 tys. uczestników jednocześnie, a każdy obiekt posiada profesjonalną ofertę dla organizatorów spotkań.
Hotele Orbisu działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Są to obiekty o zróżnicowanym standardzie - od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe. 

Poleć artykuł:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Najnowsze oferty specjalne

Co nowego?

Hotele konferencyjne Hotele konferencyjne; W budowie Ośrodki konferencyjne Centra kongresowe i targowe Ośrodki konferencyjne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne
Pomoc medyczna, Organizacja pikników Organizacja eventów, Organizacja konferencji, Organizacja kongresów Tłumaczenia konsekutywne, Tłumaczenia materiałów, Tłumaczenia symultaniczne