Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Orbis największą siecią hotelową w Europie Środkowej?

Grupa Hotelowa Orbis sale konferencyjne Europa Środkowa stolice

28.10.2014

Największa sieć hoteli w Polsce – Orbis S.A. – ma szansę przejąć 46 hoteli w Europie Środkowej. Orbis otrzymał powyższą ofertę od swojego partnera strategicznego, grupy Accor. Oferta dotyczy spółek zależnych Accor na Węgrzech (zarządzają one także hotelami w Macedonii, Słowacji i Bułgarii), w Czechach, Rumunii oraz Polsce. Zaproponowana cena to 142,3 mln euro.

 


Oferta dla Orbisu


Hotele, będące przedmiotem oferty, działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis oraz ibis budget i składa się na nie 11 hoteli własnych, 17 w dzierżawie, 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie oraz 7 we franczyzie. Zdecydowana większość hoteli jest zlokalizowana w stolicach państw, których dotyczy oferta.

Obecnie w strukturze Grupy Orbis funkcjonuje 68 hoteli, w tym: 52 własne, 1 w dzierżawie, 3 w zarządzaniu oraz 12 franczyzowych. Wszystkie położone są w 32 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce, na Litwie oraz na Łotwie. Przejęcie od Accoru kolejnych hoteli to dla Orbisu szansa na skokowy wzrost biznesu. Wówczas Orbis zarządzałby w sumie ponad 110 hotelami i umocniłby pozycję największej sieci hotelowej w Europie Środkowej. Prócz hoteli, przedmiotem oferty są także nowe warunki umowy licencyjnej dotyczącej całej Europy Środkowej, które stanowią, że Orbis byłby wyłącznym licencjodawcą marek Accoru w tym regionie.

Orbis hotele Accor sale konferencyjneOrbis hotele Accor sale konferencyjneOrbis hotele Accor sale konferencyjne


Orbis ma już pozytywne doświadczenie w tego typu transakcjach z Accorem. W 2003 roku pełnym sukcesem okazało się przejęcie hoteli należących do spółki Hekon. Czy tym razem będzie podobnie? Negocjacje potrwają do końca listopada 2014 r.

 


Sale konferencyjne i baza noclegowa w polskich hotelach Orbisu


Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Oferuje 12 000 pokoi w 63 obiektach zlokalizowanych w 30 miastach w całym kraju. W salach konferencyjnych hoteli Grupy Orbis można zorganizować konferencje dla ponad 12 tys. uczestników jednocześnie, a każdy obiekt posiada profesjonalną ofertę dla organizatorów spotkań.
Hotele Orbisu działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget, a także Orbis Hotels. Są to obiekty o zróżnicowanym standardzie - od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe. 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne