Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Orbis przyjmuje ofertę Accoru – znamy szczegóły transakcji

Orbis hotele konferencje sale konferencyjne

18.11.2014

Grupa Orbis zdecydowała się przejąć 46 hoteli Accoru poprzez zawarcie umowy licencyjnej za 142,3 mln euro. Tym samym, największa sieć hoteli w Polsce stała się siecią dominującą także w Europie Centralnej oraz wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w szesnastu europejskich krajach.

Transakcja w liczbach

Podpisanie umowy licencyjnej z Accorem zapewni Grupie Orbis prawo do prowadzenia hoteli pod markami Accoru do 2035 roku w krajach, takich jak Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Macedonia, Rumunia, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Serbia i Mołdawia. Jest to łącznie 46 hoteli marek Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis oraz ibis budget. Jedenaście z nich to hotele własne, 17 wydzierżawione, kolejnych 11 działa na podstawie umowy o zarządzanie, a 7 pozostaje we franczyzie. Z nabytych 46 hoteli czynnie funkcjonuje 38, pozostałe 8 to obiekty planowane. Nabyte hotele w Polsce to Wrocław Old Town (zobacz obiekt) w sieci Sofitel oraz warszawski ibis Old Town (zobacz obiekt) przy ul. Muranowskiej.

- Po negocjacjach umowa licencyjna została rozszerzona z 10 do 16 krajów, a okres jej obowiązywania wydłużony z 15 do 20 lat. Wejście na nowe rynki daje nam ogromną szansę na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tej części Europy – traktujemy to jako wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć oraz strategiczny krok w kierunku naszego dalszego rozwoju. - powiedział Gilles Clavie, Prezes Zarządu Orbisu.

Cena transakcji - 142,3 mln euro - jest zgodna z fairness opinion wystawioną przez międzynarodową firmę HVS, która jest niezależnym doradcą Orbisu. Jak informuje Grupa, „wskaźnik EV/EBITDA dla tej transakcji wynosi 7,9, co jest atrakcyjnym poziomem w porównaniu do 8,3, czyli wartości tego wskaźnika dla Orbisu, wyliczonej na podstawie średniej ceny akcji Spółki na GPW w ciągu ostatnich 12 miesięcy.”

Sfinansowanie transakcji ma nastąpić częściowo ze środków własnych Orbisu – 22 mln euro – oraz z kredytu – 120 mln euro. Spłata kredytu ma nastąpić maksymalnie po sześciu latach. W ciągu kolejnego roku Orbis ma czas zdecydować czy pozostaje przy warunkach kredytu i spłaci go w ciągu następnych pięciu lat, postara się o inny kredyt czy też, jak sugeruje Gilles Clavie, zdecyduje się na emisję obligacji.
 

Konferencje i noclegi w hotelach Orbisu

Obecnie Orbis zarządza 68 hotelami w największych miastach Polski, na Litwie oraz Łotwie. W Polsce Orbis oferuje 12 000 pokoi w 63 obiektach. W salach konferencyjnych hoteli Grupy Orbis można zorganizować konferencje dla ponad 12 tys. uczestników jednocześnie. Po podpisaniu umowy licencyjnej liczba hoteli zarządzanych przez Grupę zwiększy się do 110 hoteli w całej Europie Środkowej.

Członkowie Rady Nadzorczej z ramienia Accoru wstrzymali się od głosu. Decyzja została podjęta jednomyślnie przez pozostałych członków Rady. Umowa zostanie podpisana w styczniu 2015 roku.

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz:
lista aktualności

Newsletter

RSS - Aktualności

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

X

Najnowsze oferty specjalne

Newsletter

W każdy wtorek najnowsze obiekty, newsy
i artykuły w Twojej skrzynce. Bądź na bieżąco!

Co nowego?

Alternatywne; Centra kongresowe i targowe; Hale widowiskowo-sportowe Hotele konferencyjne Ośrodki konferencyjne Hotele konferencyjne; Ośrodki konferencyjne; Wille, dworki, pałace Hotele konferencyjne; Wille, dworki, pałace
Wędkarstwo Rafting Jazda konna Zorbing Pojazdy specjalne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne
Agencje eventowe Konferencje i kongresy Sprzęt Audio Video Agencje eventowe Tłumaczenia symultaniczne