Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

A1Karting

Jagiellońska 82, 03-301 Warszawa
https://a1karting.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefon wyślij e-mail
A1Karting

Nie tylko wyścigi gokartów, czyli eventy w F1Karting w Warszawie

Data aktualności: 19-07-2016

 • Nie tylko wyścigi gokartów, czyli eventy w F1Karting w Warszawie - A1Karting

  Tam gdzie zamyka się warszawska fabryka, często pojawiają się miejsca dla eventowców. Nie inaczej jest z halami po FSO, gdzie funkcjonuje tor gokartowy F1Karting. Lecz to nie tylko miejsce na wyścigi. Jakie eventy możecie tu zorganizować? Sprawdziliśmy to dla Was.

   

   

  F1Karting znajduje się na terenie jednej z najbardziej znanych i najstarszych polskich fabryk – FSO, wybudowanej w 1948 r. Niestety pomimo prób reanimacji polskiego przemysłu motoryzacyjnego, ostatni samochód marki Chevrolet zjechał z linii produkcyjnej w 2009 r. Od tego czasu spółka zajmuje się między innymi wytwarzaniem... klocków Lego i wynajmuje swoje pokaźne powierzchnie prywatnym firmom.
  Właśnie w jednej z takich hal nadal słychać warkot silników, z tym że o wiele mniejszych niż Fiat 126 p, bo gokartowych. Od 2012 r. funkcjonuje tu bowiem tor kartingowy F1Karting, który oprócz atrakcji motoryzacyjnych oferuje całkiem spore zaplecze eventowe. Brzmi ciekawie? Dodamy, że w tym roku obiekt został wewnątrz odświeżony. 

   

   

  Otoczenie i wygląd – po prostu Żerań

   


  Jeśli myślicie „FSO”, to słusznie skojarzy się Wam to z Żeraniem – to część Pragi Północ dość blisko centrum miasta. Okolice dawnej fabryki samochodów nie są zamieszkałe. Obiekt znajduje się około 150 m od ul. Jagiellońskiej i jest dobrze oznakowany – przy pobliskim centrum handlowym Metropol mieści się spora reklama ze strzałkami, wskazującymi drogę. Plac przed budynkiem jest spory i pusty, po drugiej jego stronie widać kilkupiętrowy, odnowiony budynek wyższej uczelni im. T. Chodkowskiej. Za okalającym przestrzeń ogrodzeniem są tory kolejowe i nieuporządkowane, zaniedbane tereny. Nie jest to powalający widok, chociaż okolica cały czas się zmienia, więc trudno przewidzieć jak będzie wyglądać za jakiś czas.

  Z zewnątrz budynek wygląda jak typowo przemysłowy obiekt, z szaroniebieską elewacją z blachy falistej i rzędami okien, rozmieszczonymi na dwóch piętrach. Wejście wyróżnia się pozytywnie na tym tle – czarno-czerwone obramowanie głównej bramy przypomina start lub metę wyścigu samochodowego. Po lewej stronie od głównego wejścia, na poziomie parteru, mieszczą się drzwi do centrum konferencyjnego oznaczone tablicą „Aula im. prof. Józefa Jury”. 

   

  Powierzchnie eventowe/sale konferencyjne


   

  F1Karting to łącznie 5200 mkw. powierzchni eventowej, na którą składa się hala eventowa, VIP room i centrum konferencyjne.

   

  F1 Karting Eventy w Warszawie Warszawa Konferencje.pl

  Wejście do hali eventowej jest na poziomie +1 (rampa), a do centrum konferencyjnego - na parterze. 


   

  Hala eventowa – niemal 4000 m2 i 10 kolumn


  Hala robi imponujące wrażenie. To naprawdę bardzo duża przestrzeń. Pomieszczenie jest wysokie – ma 5,5 m i widne, bo jedna ze ścian (wzdłuż dłuższego boku) jest przeszklona, a świetliki znajdują się też w suficie. Konstrukcja stropu podtrzymywana jest przed 10 metalowych kolumn. Chociaż mogą przeszkadzać, to szerokość pomiędzy słupami jest spora – wynosi 17,5 m (patrz rysunek poniżej). Wystrój toru gokartowego idealnie wpisuje się w industrialny wygląd hali. Jednak wszystkie elementy torów wyścigowych można demontować i uzyskać puste, betonowe podłogi. Co ważne, żywicowany, szary beton jest bardzo gładki, a podłogi są w dobrym stanie.

   

   

  Hala eventowa w F1Karting - po prawej stronie widoczny VIP Room

   

  Sala ma 52 m szerokości i 82 m długości (w najdłuższym miejscu, patrz rzut).
  Obiekt nie dysponuje instalacją do podwieszenia kotar wysłaniających, tak że należy brać to pod uwagę, jeśli chcecie zmienić wystrój przestrzeni i zaciemnić np. okna.
   

  F1 Karting Eventy w Warszawie Warszawa Konferencje.pl

  W hali głównej F1Karting jest 10 kolumn, a odstępy między nimi są spore.


   

  Centrum konferencyjne


  Do blisko 1000-metrowego centrum konferencyjnego prowadzą dwa wejścia – jedno z hali głównej, a drugie – bezpośrednio z ulicy. Znajduje się tu aula z 428 stałymi miejscami siedzącymi, podestem scenicznym i stołem prezydialnym. Fotele są wygodne i mają funkcjonalne, rozkładane pulpity. Sala utrzymana jest w odcieniach szarości, z energetycznymi, pomarańczowymi elementami. Po drugiej stronie przestronnego holu mieści się mniejsza sala szkoleniowa dla 80 osób w ustawieniu kinowym. Kwadratowy hol o powierzchni 340 mkw. może być wykorzystywany jako przestrzeń bankietowa.
  Sale konferencyjne są klimatyzowane, widne i mają możliwość zaciemnienia.

  Duża sala audytoryjna w F1Karting i hol w centrum konferencyjnym


  VIP Room


  To wydzielona w hali głównej przestrzeń o powierzchni 150 mkw., oddzielona jest przeszkloną ścianą. Sala jest nowocześnie urządzona – wzdłuż całej jej długości jest biały, połyskujący bar z wysokimi krzesłami, szare i pomarańczowe fotele i białe, błyszczące stoliki. Nad stolikami rozwieszone są też monitory LCD, na których podczas wyścigów można śledzić tabele wyników, a w czasie eventów – wykorzystać je np. do komunikatów marketingowych i reklam.

   

  VIP Room w F1Karting można zaaranżować w zależności od potrzeb jako strefę cateringową lub vipowską 


  Miejsce na recepcję


  Obiekt ze względu na swój pofabryczny charakter nie ma wydzielonego miejsca na recepcję – stwarza to pełną dowolność w jej organizacji. Naturalnie narzucającym się miejscem jest szeroki korytarz przy wejściu, ale można ją również urządzić bezpośrednio w hali. Goście mogą też wchodzić przed centrum konferencyjne – wówczas szatnię i recepcję można zorganizować w holu.

   

  Dodatkowe przestrzenie (do wykorzystania dla organizatora eventu i/lub VIPów)


  Jako zaplecze dla obsługi eventu można wykorzystać szatnię (ok. 20 mkw.), która na co dzień służy gościom jako przebieralnia przed wyścigami. Jeśli główna impreza organizowana jest w hali eventowej, do wykorzystania jako zaplecze mogą być też pomieszczenia w centrum konferencyjnym. Gościom specjalnym można też zaproponować VIP Room jako przestrzeń tylko dla nich, jednak trzeba brać pod uwagę, że jest ona widoczna dla wszystkich w hali.

   

  Kawiarnia

   

  Obiekt nie ma swojego zaplecza cateringowego, natomiast może zapewnić usługi cateringowe jednej z warszawskich firm, za dodatkową opłatą. Przestrzeń na koktajl, lunch lub przerwę kawową można zaaranżować w centrum konferencyjnym (hol) lub w VIP Roomie.

   

  Toalety


  W obiekcie jest kilka łazienek – jedna, niewielka przy szatniach w hali głównej, a pozostałe – w centrum konferencyjnym. Łącznie to 20 punktów sanitarnych (w tym 8 pisuarów). Łazienki są czyste, urządzone skromnie w jasnych kolorach i mają przyzwoity standard.

   


  Prąd


  Obiekt dysponuje własną rozdzielnią prądową. W hali i centrum konferencyjnym rozmieszczono 20 gniazdek po 18A i 20 gniazdek po 25A.
   

  Klimatyzacja, ogrzewanie, wentylacja

   

  Klimatyzacja działa w VIP Roomie i w centrum konferencyjnym. Pozostałe pomieszczenia są wentylowane. Obiekt jest też ogrzewany w zimnych miesiącach.


   

  Dostępność dla niepełnosprawnych


  F1Karting jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych – można tu swobodnie wjechać na wózku inwalidzkim, jest też przystosowana toaleta.

   

  Dojazd - kwadrans drogi od Centrum

   

  Dojazd do F1Karting nie jest problematyczny, a okolica rzadko się korkuje, w godzinach szczytu duży ruch jest przy pobliskim Rondzie Starzyńskiego. Od Starego Miasta obiekt dzieli ok. 4,5 km, a od Dworca Centralnego 7 km. Przejazd komunikacją miejską ze ścisłego Śródmieścia zajmie zatem ok. 30 min., w pobliżu są przystanki tramwajowe i autobusowe. Nieco szybciej dotrzecie tu samochodem, taksówką lub Uberem (ok. 15-20 min.), a koszt zamknie się między 19 a 27 zł.

   

  Parkingi - 250 bezpłatnych miejsc


  Przestrzeń przed budynkiem to około 2500 mkw., obiekt dysponuje 250 bezpłatnymi miejscami parkingowymi. Parking nie jest strzeżony ani dozorowany.

   

  Udogodnienia/usługi/atrakcje


  Do hali głównej można wprowadzać samochody, przez główną bramę o wymiarach 3,5x3,5 m. Nie ma jednak możliwości podwieszania do stropów. Dach hali ma lekką konstrukcję, podtrzymywaną metalowymi żebrami i kolumnami, tak więc nie jest w stanie udźwignąć ciężkich przedmiotów. Do metalowych krat można przy suficie można jednak montować np. oświetlenie.
  F1Karting oferuje standardowe oświetlenie i nagłośnienie (Bose) w cenie najmu. Sprzęt audio oraz rzutniki multimedialne są dodatkowo płatne. Ekrany mają wymiary od 2x2 m do 6x4 m, a rzutniki od 3000 do 20000 Lumentów ANSI.
  W czasie eventów udostępniane jest wi-fi o przepustowości 20 MB/s. Wszystkie dodatkowe usługi tj. ochroniarskie, sprzątające (również w trakcie eventu), obsługa techniczna i dedykowany pracownik – są dodatkowo płatne.
  Położenie obiektu oraz jego okolica powoduje, że nie ma tu ograniczeń dotyczących hałasu podczas wieczornych imprez. Plan przed budynkiem może być też wykorzystywany na pikniki, targi i ekspozycje, np. pojazdów.
  Obiekt można rezerwować z minimum 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja jest bezpłatna, o ile nie zgłosi się inny zdecydowany klient.

   


  Baza noclegowa


  F1Karting nie oferuje noclegów. W odległości pieszego spaceru nie ma obiektów noclegowych. Trzy- i czterogwiazdkowe hotele znajdują się około 3-4 km od obiektu.

   

  Podsumowując:

   

  Jeśli szukacie dużej przestrzeni eventowej, odpowiada Wam pofabryczny styl, a akurat impreza nie wymaga sali bez kolumn – warto rozważyć F1Karting. Plusy obiektu to: blisko 4000-metrowa hala, stosunkowo nieduża odległość od centrum i dobry dojazd oraz bardzo duży parking, który może być też wykorzystany np. na piknik. Jeśli wydarzenie wymaga wprowadzenia do środka aut albo elementów scenografii – nie będzie z tym problemu.
  Do minusów można zaliczyć wspomniane kolumny, brak kotar i elementów wysłaniających oraz niezbyt dużą liczbę toalet. Trzeba też pamiętać, że usługi takie jak sprzątanie czy ochrona, nie są wliczone w cenę, dopłacać należy również za wynajem sprzętu audiowizualnego.
  Możecie tu zorganizować zarówno konferencje (korzystając również z przygotowanych do tego celu sal), launch produktu, pokaz mody, targi i kiermasze lub wieczorną galę. A jeśli chcecie skorzystać z oferowanych przez obiekt atrakcji – to jest to świetne miejsce na firmową integrację, połączoną ze szkoleniem, i co ważne, bez konieczności wyjeżdżania z Warszawy.

   

   


   

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: