Nowa inwestycja w Gdańsku na finiszu. Na Wyspie Spichrzów otwarto Aparthotel Number One. Operatorem trzygwiazdkowca jest specjalizująca się w zarządzaniu obiektami hotelowymi i krótkoterminowym wynajmem apartamentów, powiązana kapitałowo z inwestorem – firmą Dekpol,  spółka City Apart Management.

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów pierwszych gości przyjął wybudowany w ramach kompleksu Nowa Motława przy ulicy Jaglanej 4, Aparthotel Number One. Autorami projektu są pracownie KD Kozikowski Design, Ideograf i Sikora Wnętrza. Inwestorem oraz głównym wykonawcą jest firma Dekpol. Hotel może przyjąć 350 gości w 174 apartamentach, w tym jedno- i dwupokojowych studiach o powierzchni od 22 do 44 mkw. Pokoje wyposażono w indywidualnie sterowaną klimatyzację, telewizję satelitarną oraz miejsce do pracy z dostępem do szybkiego, bezprzewodowego Internetu.

Na terenie Aparthotelu Number One znajduje się kameralna sala konferencyjna o powierzchni ok. 50 mkw., mogąca pomieścić do 60 osób w układzie teatralnym. Przestrzeń wyposażona jest standardowo w klimatyzację, wi-fi, rzutnik z ekranem oraz system nagłośnienia z mikrofonami bezprzewodowymi.

Uczestnicy spotkań mogą także skorzystać z działającej na terenie hotelu rozbudowanej strefy Wellness z basenem, saunami, siłownią i SPA oraz zaspokoić głód w serwującej dania kuchni włoskiej restauracji. Zmotoryzowani goście mają do dyspozycji podziemny parking na ok. 30 aut.

Aparthotel Number One stanowi część kompleksu Nowa Motława. Składać się będą nań również: apartamentowiec z blisko 300 lokalami mieszkalnymi, a także marina jachtowa.