W Częstochowie stanie pierwszy czterogwiazdkowy hotel. Właściciele spółki Arche, która buduje obiekt, planują zakończenie inwestycji na koniec sierpnia i przyjęcie pierwszych gości w październiku.

Hotel powstaje przy ul. Oleńki w Częstochowie, ok. 200 m od Jasnej Góry. To czteropiętrowy obiekt w stylu klasycystycznym, o charakterze pałacowym.

Obiekt ma dysponować powierzchnią konferencyjną mogącą pomieścić 560 osób na 770 mkw. Do użytku gości ma być również oddanych 240 miejsc noclegowych w 126 pokojach i apartamentach w stylu włoskim.

W obiekcie będzie restauracja, a także salony fitness i spa, zaś funkcję reprezentacyjną ma pełnić hall recepcji. Obiekt ma być w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych (wyposażony w specjalne dźwigi). Na terenie hotelu ma także powstać parking na około 50 miejsc postojowych.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Arche, która buduje hotel po odkupieniu go od spółki Warmus. Firma jest właścicielem siedmiu obiektów hotelowych, w tym Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim.