Czterogwiazdkowy Arche Hotel Krakowska, który mieliśmy okazję odwiedzić, oferuje wszystko, co organizatorzy spotkań cenią w hotelach konferencyjnych: dobrą lokalizację, duży wybór sal na eventy i szkolenia, bogate zaplecze noclegowe i doświadczony oraz życzliwy personel. Choć od otwarcia minął niewiele ponad rok, hotel zyskał już popularność wśród meeting plannerów poszukujących przestrzeni na duże konferencje i bankiety. Byliśmy, widzieliśmy i opisujemy dla Was Arche Hotel Krakowska.

Położenie: dogodny dojazd z centrum Warszawy - również komunikacją miejską

Arche Hotel Krakowska znajduje się przy skrzyżowaniu Alei Krakowskiej z ulicą Łopuszańską, blisko autostrady A2. Port lotniczy im. Chopina dzielą od hotelu 4 km. Hotel dysponuje własnym shuttle busem, który co dzień rano odwozi gości hotelowych na lotnisko. Uczestnicy konferencji organizowanych w Arche Hotel Krakowska sprawnie dojadą z centrum miasta komunikacją miejską - przed  obiektem usytuowane są przystanki tramwajowe i autobusowe. Dojazd do dworca kolejowego Warszawa Centralna zajmie około 20 minut. Hotel dysponuje 170 miejscami na parkingu podziemnym monitorowanym. Bezpośrednio obok obiektu znajdują się: Golden Tulip Warsaw Airport oraz Arche Hotel Geologiczna.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Wygląd: Połączenie nowoczesnego designu z art déco

Nowoczesna, prosta bryła 8-piętrowego hotelu kryje komfortowe i spójne wizualnie wnętrza. Tu ceni się otwartą przestrzeń, której nadać można różne funkcje, nie zakłócając przy tym komfortu pobytu gościom indywidualnym ani przebiegu spotkań - gościom biznesowym. W wystroju widoczne są nawiązania do stylu art déco: geometryczne wzory, czarno-biała pepitka na materiałach i obiciach czy przełamanie stonowanej kolorystyki odważniejszymi akcentami. Lobby, podobnie jak inne przestrzenie hotelu, zdobią prace podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej.

Na parterze Arche Hotel Krakowska poza recepcją znajdują się: restauracja, lobby oraz szatnia, z której skorzystać mogą uczestnicy konferencji.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Sale konferencyjne: 1700 mkw. na duże konferencje i eventy

Arche Hotel Krakowska do dyspozycji organizatorów spotkań oddaje 17 nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych o powierzchni od 20 mkw. do 700 mkw. Rozlokowane są na 1. piętrze, na które dostać się można zarówno schodami przy recepcji, jak i windą, z dala od części hotelowej obiektu.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Najbardziej reprezentacyjną przestrzenią jest sala Fuksja (700 mkw.), która podczas kongresu pomieści 680 osób w ustawieniu teatralnym. Po połączeniu z foyer uzyskamy aż 1000 mkw. do wykorzystania na konferencję lub event dla 1000 gości. Tym, co Fuksję wyróżnia na tle innych sal, jest wysokość - 5,2 m. W sierpniu ub. r. w hotelu zamontowano windę techniczną o udźwigu 2,5 t, która z poziomu dziedzińca może przewieźć na piętro konferencyjne do sali Fuksja samochód lub sprzęt o dużych gabarytach. Salę można podzielić na 6 modułów, uzyskując mniejsze przestrzenie na szkolenia dla 100-200 osób.

Sala Fuksja wyposażona jest w profesjonalny sprzęt konferencyjny: indywidualnie sterowane oświetlenie, nagłośnienie, 2 ekrany o powierzchni 4 m x 6 m. Do dyspozycji meeting plannerów oddany jest także modułowy podest.

Na tym samym poziomie znajduje się również 11 mniejszych sal, oferujących miejsce na szkolenia dla 20-40 osób. Niektóre z nich można dzięki ścianom mobilnym połączyć w przestrzenie mieszczące 50 uczestników spotkania.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Większość dostępnych sal posiada dostęp do światła dziennego, z możliwością zaciemnienia. Dzięki neutralnej kolorystyce bez trudu można nadawać im pożądany charakter - sprawdzą się jako przestrzeń na elegancki bankiet czy okolicznościowe przyjęcie z towarzyszącym minirecitalem, prezentację produktu, podsumowanie roku, wernisaż lub konferencję połączoną z warsztatami. Recepcję konferencyjną można ustawić w przestronnym foyer przy salach lub na parterze, w lobby przy recepcji.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

To nie wszystko. Centrum konferencyjne połączone jest korytarzem z sąsiadującym Arche Hotel Geologiczna, co w razie potrzeby stwarza możliwość powiększenia zaplecza o dodatkowe 3 sale konferencyjne. Chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest również adaptowanie hotelowych apartamentów na miejsce narad, zebrań zarządów lub rekrutacji.

Nad przebiegiem każdego z realizowanych w obiekcie wydarzeń czuwa wykwalifikowany i życzliwy personel. Przerwy kawowe i lunche konferencyjne przygotuje hotelowa restauracja Impresja, nie ma możliwości skorzystania z zewnętrznego cateringu. Jeśli Twoje wydarzenie wymaga dodatkowego wyposażenia, dekoracji lub oprawy artystycznej, warto skorzystać z usług profesjonalnych agencji, z którymi na co dzień współpracuje Arche Hotel Krakowska.

Pokoje: prawdziwy komfort w designerskich wnętrzach

Organizatorzy dużych wydarzeń w Arche Hotel Krakowska nie będą mieli problemu z zakwaterowaniem swoich gości. W 344 jedno- i dwuosobowych pokojach typu Standard (w tym 4 pokojach dla osób niepełnosprawnych) oraz 12 pokojach typu Studio i apartamencie pomieści się około 700 gości. Wszystkie przestrzenie są klimatyzowane, z wydzielonym miejscem do pracy, rozkładaną sofą z funkcją spania, TV LCD, minilodówką, zestawem do parzenia kawy i herbaty oraz kosmetykami. Pokoje, podobniej jak sale konferencyjne, są bardzo dobrze wyciszone.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Restauracje i bary

Amatorów wyjątkowych smaków przyciągną autorskie dania Szefa Kuchni Roberta Kowalewskiego, który odpowiada za menu restauracji Impresja. Sala restauracyjna pomieści 250 gości, można w niej także przy pomocy ścianek działowych wydzielić dwie oddzielne przestrzenie o powierzchni 400 mkw. lub 200 mkw. i zaaranżować w nich lunch konferencyjny lub kolację. Poza daniami kuchni europejskiej i polskiej goście Arche Hotel Krakowska będą mieli okazję skosztować wypieków uznanego cukiernika Krzysztofa Bielskiego. Pośrodku restauracji znajduje się bar z dużym wyborem drinków i napojów bezalkoholowych. Organizatorzy chętnie uatrakcyjniają eventy stacjami live cooking, na których serwowane są dania kuchni orientalnej, regionalnej, włoskiej i inne.

Arche Hotel Krakowska Warszawa sale konferencyjne

Atrakcje i usługi:

Na ostatnim piętrze hotelu działa otwarta całą dobę sala fitness oraz 2 gabinety zabiegowe.


►Co wyróżnia obiekt?

Czterogwiazdkowy Arche Hotel Krakowska jest obiektem bardzo dobrze skomunikowanym z pozostałymi dzielnicami miasta, dzięki czemu dotarcie do niego nie sprawi problemu również gościom przybywającym spoza Warszawy. Uczestnicy spotkań cenią usytuowanie z dala od zgiełku Śródmieścia, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Arche Hotel Krakowska jako obiekt konferencyjny pochwalić się może dużym wyborem sal, zarówno na kongresy dla 700 osób, jak i szkolenia dla 20 uczestników.

►Opinia platformy konferencje.pl

Nowoczesny hotel konferencyjny, który choć działa od niedawna na rynku spotkań, pozyskał już zaufanie zarówno dużych firm, jak i instytucji państwowych. Dobrze rozplanowana strefa biznesowa ulokowana z dala od części hotelowej zapewnia pożądany komfort wszystkim gościom obiektu. Wizytówka Arche Hotel Krakowska - sala Fuksja - znakomicie sprawdzi się na kongresy dla nawet 1000 osób. Duże zaplecze noclegowe pozwoli z kolei na zakwaterowanie gości wydarzenia.