Pierwszy w Polsce hotel marki MGallery by Sofitel został otwarty na początku marca br. w Krakowie. Pięciogwiazdkowy butikowy hotel mieści się w zabytkowej kamienicy przy Placu Kossaka 6, 500 m od Katedry Królewskiej na Wawelu. Wnętrza Bachleda Luxury Hotel łączą w sobie styl klasyczny z inspiracjami krakowskim Art Déco. Poszukujący eleganckiej przestrzeni na spotkanie biznesowe, swoje kroki powinni skierować do sali konferencyjnej o powierzchni 60 mkw. Pomieści ona w układzie teatralnym 50 osób, zaś podczas bankietu – 40 gości.

Sala utrzymana jest stylu angielskiej biblioteki, z rzeżbionymi meblami, kominkiem i kryształowymi żyrandolem, posiada częściowy dostęp do światła dziennego. Do wyposażenia należą sterowana klimatyzacja, projektor multimedialny, nagłośnienie, ekran oraz flipcharty. Na gości Bachleda Luxury Hotel MGallery by Sofitel czeka 64 luksusowych pokoi i apartamentów o powierzchni od 24 mkw. do 52 mkw. Przykładowy jednoosobowy pokój Deluxe Room wyposażony został w klimatyzację, łóżko typu King, TV LCD (43”), sejf, minibar, ekspres Nespresso, ekskluzywne kosmetyki, zapewniono również miejsce do pracy. Pokoje są dobrze wyciszone, można je zaciemnić. W luksusowych wnętrzach zastawiono ze sobą różne szlachetne materiały: ciemne drewno, marmur, kryształ, skórę, aksamity i porcelanę. Dominują błękity, odcienie brązu oraz złoto. 

  W hotelu działają także: specjalizująca się w kuchni międzynarodowej elegancka restauracja Gavi, Opus Lounge Bar, w którym goście, rozsiadając się w zdobionych fotelach, skosztować mogą wielu specjalnie wyselekcjonowanych alkoholi, a także strefa Wellness z basenem z hydromasażem i biczami wodnymi, sauną suchą i caldarium oraz centrum fitness.