Konferencje.pl - tysiące miejsc na konferencje. Zero kłopotów. Skorzystaj z wyszukiwarki lub zleć nam wybór idealnej sali konferencyjnej spośród ponad 4000 hoteli, ośrodków, pałaców, a także teatrów i muzeów oraz innych oryginalnych miejsc. Wyślij zapytanie, a otrzymasz oferty bezpośrednio na swój adres e-mail.

Best Western Hotel Mariacki

Mariacka 15, 40-014 Katowice
http://bwmariacki.pl/

Skontaktuj się z obiektem

Pokaż telefony wyślij e-mail
Best Western Hotel Mariacki

Na jesieni otwarcie nowego hotelu Best Western. Kolej na Katowice

Data aktualności: 29-07-2016

 • Na jesieni otwarcie nowego hotelu Best Western. Kolej na Katowice - Best Western Hotel Mariacki

  Dawny hotel Śląski w Katowicach przygotowuje się na przyjęcie gości. Prawdopodobnie już po wakacjach zostanie tu otwarty nowy hotel, a jednocześnie mini browar Best Western Browar Mariacki. Trzygwiazdkowy obiekt w centrum miasta ma być otwarty jesienią. 

   

  Best Western Browar Mariacki powstaje przy budynku Mariackiej 15 w stolicy Górnego Śląska. To tu w 1930 otwarto ekskluzywny hotel Europejski. Po wojnie obiekt zmienił nazwę na Hotel Śląski. Zamknięto go w 2004 roku, od 2012 trwają prace remontowe. Wewnątrz wymieniane są między innymi instalacje oraz aranżowane wnętrza. Z wystroju dawnego hotelu pozostawiono klatki schodowe z oryginalnymi balustradami oraz (w niektórych wnętrzach) surową cegłę na ścianach.

   

  Hotel ma osiem naziemnych kondygnacji i jedną podziemną. W hotelu znajdzie się przestrzeń konferencyjna. Wyższe piętra zajmie 46 hotelowych pokoi: jedno i dwu osobowych. Na parterze będzie działała restauracja z minibrowarem. Fani złotego trunku będą mogli również zapoznać się z procesem jego produkcji: w piwnicy hotelu znajdować się będą tanki, w których będzie produkowane lokalne piwo.

  Ruszają również prace nad budową drugiego obiektu. Od podwórza ma powstać hala piwna, zaś w budynku po dawnej piwiarni (starszym, widocznym od strony Tylnej Mariackiej) - kuchnia oraz piwne kadzie. Docelowo goście hotelu będą mogli śledzić przy Mariackiej cały proces produkcji piwa. 

   

  Nowy obiekt dołączy do 25 hoteli Best Western w Polsce. 

Pobierz Ebooka:
Pierwszy przewodnik eventowy po Warszawie. Przejrzyj, zanim wybierzesz obiekt na swoje następne wydarzenie.
Poleć artykuł:
Napisz komentarz na Facebooku: