Położony w centrum stolicy Małopolski trzygwiazdkowy hotel Best Western Kraków Old Town przejdzie gruntowną zmianę aranżacji wnętrz oraz zmianę marki. Generalny remont obejmie przestrzenie wspólne, pokoje, biura i salę konferencyjną. Po zakończeniu prac, planowanym na koniec marca 2017 roku, charakterystycznym elementem budynku mają być jaskrawe, odważne kolory oraz nowoczesny design.

Za projekt zmian odpowiedzialna jest firma R-Design Runowiecki Marcin. Architekci przy projektowaniu wnętrz postawili na materiały imitujące kamień, przeszklenia, a także tapety z fakturą tkanego lnu. Projektanci zdecydowali się także na przełamanie monochromatycznej bryły wzorem, który przyciąga uwagę przechodniów niczym obrazy w kalejdoskopie.

W dotychczasowym wystroju utrzymana zostanie tylko jedna z dwóch hotelowych sal konferencyjnych, sala „Kameralna”, która była już remontowana w 2014 roku. Sala „Parkowa” przejdzie gruntowną metamorfozę, włącznie ze zmianą położenia wejścia do pomieszczenia. Nową atrakcją, z której będą mogli skorzystać goście po spotkaniu lub konferencji, a która pojawi się w hotelu po zakończonym remoncie, będzie oddzielny drink bar.

Ze zmianą wizerunku i podniesieniem standardu hotelu idzie zmiana marki, z obecnej Best Western na Best Western Plus. W związku z remontem, od dnia 18 grudnia br. do końca I kwartału 2017 roku hotel będzie nieczynny.