W styczniu 2016 roku sieć Best Western wzbogaci się o kolejny obiekt. Tym razem będzie to wyjątkowy z powodu historii i architektury tego miejsca, hotel Podklasztorze położony w województwie łódzkim. Hotel ze względu na swój trzygwiazdkowy standard będzie funkcjonował pod marką Best Western Plus.

To już drugi obiekt własności firmy PTH Trybunalskie S.A, który przyłączy się do BW. Pierwszym, który dzięki zmianie odniósł spory sukces, jest hotel Trybunalski zlokalizowany w Piotrkowie. Hotel Podklasztorze znajduje się w samym centrum Polski, w XII-wiecznym Opactwie Cystersów, gdzie nadal pracują i modlą się mnisi. Ten romański zabytek w 2012 roku rozporządzeniem Prezydenta RP otrzymał tytuł Pomnika Historii.

Dołączając do sieci Best Western liczymy przede wszystkim na zwiększenie rozpoznawalności hotelu w Europie i na świecie. (…) Hotel Podklasztorze z racji swojego położenia, jak i historii jest wyjątkiem w swojej kategorii. Wierzymy, że czynniki te w połączeniu z wysokim standardem, który charakteryzuje sieć Best Western, stanowić będą o jego sukcesie – powiedziała Julia Groblewska, Dyrektor Hotelu Podklasztorze.

Konferencje w zabytkowym obiekcie

Obecnie w hotelu trwają prace modernizacyjne. Po renowacji hotel zaoferuje pięć sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 300 mkw. z których największa pomieści 120 osób. Ponadto, w hotelu znajdzie się 50 pokoi, basen oraz gabinety SPA. Plany renowacji obejmują także piwnice na potrzeby kręgielni i pubu, oraz odbudowę skrzydła zachodniego, w którym znajdą się dodatkowe sale konferencyjne. Co ciekawe, dla gości poszukujących atrakcji, zostaną udostępnione lochy dawnych zabudowań cystersów. Uroku i charakteru nadaje również położenie hotelu - nad Jeziorem Sulejowskim i w Dolinie Rzeki Pilicy.