Co sądzicie o prawdziwym, miękkim trawniku w sali podczas eventu? Albo cateringu konferencyjnym, który idealnie kolorystycznie odpowiada marce klienta? Jeśli zależy Wam na efekcie „wow” i profesjonalnym scenariuszu wydarzenia, przygotowanym przez obsługę według autorskiej koncepcji – to koniecznie przeczytajcie naszą relację z wizyty w Concordia Design. Takie rzeczy znajdziecie tylko w Poznaniu!

Lokalizacja: Wszystkie drogi prowadzą do... Concordii

Concordia Design znajduje się w samym sercu Poznania, przy Rondzie Kaponiera, tuż obok hotelu Sheraton i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dworca Poznań Główny można przejść spacerem w zaledwie 7 minut (niespełna kilometr). Do dyspozycji gości są miejsca parkingowe na dozorowanym parkingu pod budynkiem lub miejsca na sąsiadujących z Concordia Design terenach MTP.

Concordia Design Poznań sale konferencyjne

Wygląd: Secesja, kafle, freski i loftowy wystrój

Concordia Design to zabytkowy budynek, którego historia sięga I połowy XIX w., w którym od 1850 r. mieściła się słynna, przedwojenna drukarnia Concordia. W latach 2010-2011 poddany gruntownej renowacji, podczas którego wymieniono okna i dach, ale też zachowano historycznego ducha budynku – m.in. eksponując zabytkowe kafle i freski na klatce schodowej. Elewacja pokryta jest klinkierową cegłą, a mansardowy dach z charakterystyczną wieżyczką wykonany jest z blachy. Wnętrza urządzone są w stylu industrialnym, a przestrzenie użytkowe mają loftowy charakter. Pięknie zdobione, secesyjne klatki schodowe, w połączeniu z designerskim, chłodnym wystrojem tworzą niepowtarzalny klimat. W podziemiu działa drukarnia Concordia Print, która podejmuje się niebanalnych zleceń np. druku na tkaninach, metalu, drewnie i innych materiałach. Na najwyższej kondygnacji swoje biura mają młode firmy sektora kreatywnego.

Sale konferencyjne: Konferencyjna i-Lumina-cja

Sale konferencyjne rozmieszczone są na trzech kondygnacjach budynku. Do sal na parterze przechodzi się z restauracji Concordia Taste. Tuż za nią mieszczą się Sale Lumina na 400 osób w ustawieniu teatralnym i otwarta sala Expo dla 200 osób. Obie sale są widne i mają też możliwość całkowitego zaciemnienia. Można je też połączyć w jedną – na bankiet zasiadany dla 300 gości, a także dołączyć Restaurację Concordia Taste, uzyskując aż 660 mkw. powierzchni użytkowej.

Sale mają 2,7-3,95 m wysokości, a przy suficie znajdują się rury wentylacyjne i loftowe oświetlenie. W pomieszczeniach są kolumny, ale przestrzeń można zaaranżować tak, że nie stanowią niedogodności podczas konferencji. Na parterze znajduje się też sala Creative Room, na 80 miejsc w ustawieniu kinowym. Co ważne, do sal na parterze można wprowadzić wielkogabarytowe elementy, m.in auto (za pomocą dźwigu na rampie). Kameralna sala Congresia 1, na 20 osób mieści się na 1. piętrze. Pozostałe sale Congresia 2-7, o powierzchni od 24 do 93 mkw. znajdują się na 2. piętrze, gdzie można dostać się zarówno windą, jak i schodami.

Wszystkie pomieszczenia urządzone są w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, z białymi stołami i designerskimi, kolorowymi krzesłami. Biel ścian stwarza szerokie możliwości aranżacyjne i daje wrażenie dużej przestrzeni. Na drugim piętrze nie ma klasycznego lobby, ale przerwy kawowe można organizować zarówno na korytarzu, jak i w jednej z mniejszych sal. Z okien budynku widoczna jest budowa wieżowca Bałtyk, niebawem wizytówki Poznania, który zostanie ukończony w 2017 roku. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, a okna – szczelne, tak że nie dobiega tu hałas, który mógłby zakłócać spotkania.

Pokoje:

Obiekt nie oferuje noclegów. Tuż obok znajduje się jednak 5* hotel Sheraton, a 100 m dalej – hotel 4* Mercure. Concordia Design współpracuje także z innymi obiektami hotelowymi w Poznaniu oferując pomoc w rezerwacji pokoi.

Restauracje i bary: Wygląd i smak dostosowany do konkretnego zamówienia

Restauracja Concordia Taste to nowoczesny lokal na parterze budynku, z autorskim, sezonowym menu. Obsługa dba nie tylko o smak potraw, ale o ich prezentację, zgodnie z duchem designu, przyświecającym miejscu. Menu cateringowe na event czy konferencję może odzwierciedlać jej charakter – być ekologiczne, vintage albo futurystyczne czy tematycznie powiązane z branżą klientów. Lokal posiada wyjątkową, ruchomą stacje kulinarną i bar, które może być przesuwane podczas eventów w dowolne miejsce.

Atrakcje i usługi: Tylko w Concordii - Event Design

Obsługa obiektu oferuje kompleksową organizację eventów i spotkań, zapewniając różnorodne atrakcje, przygotowane specjalnie pod kątem klienta. Wydarzenia są projektowane w sposób dedykowany, wg autorskiej metodologii Event Design®. Ich elementy integrują program merytoryczny z atrakcjami takimi jak przedstawienia teatralne, występy zespołów muzycznych, gości specjalnych, czy integracja uczestników spotkań i szkoleń, przygotowywana według autorskiego scenariusza, która odbywać się może w całym budynku. Wystrój wnętrz i menu dostosowywany jest do wydarzeń.

Co wyróżnia obiekt konferencyjny:

Ciekawe połączenie historycznego, zabytkowego miejsca z nowoczesnością. Industrialne wnętrza, widne pomieszczenia, niebanalne rozwiązania aranżacji przestrzeni oraz dedykowane kreatywne scenariusze wydarzeń plus bogate wyposażenie techniczne. Obsługa oferująca kompleksową organizację eventów „szytych na miarę”. Bardzo dobra lokalizacja – w pobliżu hoteli, dworca i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Concordia Design organizuje także wiele wydarzeń własnych, które stanowić mogą uzupełnienie lub wartość dodaną dla wydarzeń realizowanych w jej wnętrzach.

Opinia serwisu konferencje.pl:

Wyjątkowy obiekt nie tylko w Poznaniu, ale na skalę całej Polski. Miejsce, w którym czuć innowacyjność, pomysłowość i gdzie przeplata się historia z nowoczesnością, co tworzy niesamowity klimat. Świetny obiekt zarówno na niewielkie konferencje i szkolenia, jak i na prezentacje produktów, różnego rodzaju eventy połączone z bankietami i koktajlami. Bardzo twórcza, dynamiczna, elastyczna i komunikatywna obsługa. Wyjątkowa atmosfera sprzyjająca kreatywności, nauce i integracji.